Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rabobank sloopt oud CVI-bolwerk

14 juli 2005 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

Rabobank Nederland laat een vernieuwd bestuurscentrum neerzetten naast het huidige hoofdkwartier aan de Croeselaan in Utrecht. In dit nieuwe, met flexplekken uitgeruste pand, komen ook de meeste automatiseerders te zitten. De kolos van 105 meter komt in plaats van het huidige groene gebouw, ooit het bolwerk van CVI, de it-dochter van de NS.

Slopershamer
In 1970 kreeg architect J. Bak van de NV Spoorwegopbouw de opdracht een kantoorpand voor NS-automatiseringsdochter CVI te ontwerpen aan de Croeselaan in Utrecht. Het acht etages tellende, groen-blokkige gebouw werd begin 1972 opgeleverd. Het zal bijna 35 jaar later aan de slopershamer ten onder gaan ten faveure van een nieuwe hoofdzetel van de Rabobank. Architectenbureau Kraaijvanger-Urbis diende oorspronkelijk een plan in voor een toren van 125 meter, maar daar stak de gemeente Utrecht een stokje voor, omdat het gebouw dan boven de 112-meter Domtoren zou uitsteken.
De nieuwbouw begint eind 2006; de geplande opleveringsdatum is in 2009. In het nieuwe bestuursgebouw worden verschillende locaties van Rabobank in Utrecht en Zeist geconcentreerd. Dan zal ook een groot deel van de automatiseerders, die nu nog veelal in Zeist zijn gehuisvest, naar de Croeselaan toe moeten. Bij directoraat groep-ICT werken in totaal zo’n 2600 medewerkers. Volgens een woordvoerder blijft de ‘computermachinerie’ in Zeist staan en zal die op afstand worden beheerd vanuit een nog in te richten controlekamer.
De bestuurstoren komt op de plaats van het huidige ‘groene’ gebouw dat tegen de vlakte gaat. Rabobank huurde dit kantoor reeds enige tijd en heeft inmiddels dit terrein gekocht. In dit pand was sinds 1972 het Centrum voor Informatieverwerking (CVI) gehuisvest, de automatiseringsdochter van de Nederlandse Spoorwegen. Nadat CVI in 1995 aan EDS werd verkocht, heeft de Amerikaanse dienstverlener er nog een aantal jaar gebivakkeerd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Rabobank
    ActueelCloud & Infrastructuur

    BAM levert nieuw datacentrum Rabobank op

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs