Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Pink Roccade moet weer swingen na beursgang

01 juli 1999 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

"Na de beursgang moet Pink Roccade weer op zoek gaan naar leuke, startende bedrijven die de dienstverlening kunnen innoveren, zoals vroeger met Pink Elephant; Oud-directeur Michiel Westerman zwaait nu de scepter bij Twinning, dus die relatie ligt er al."

Dat zegt Han van der Zee, directeur van Kpmg’s onderzoeksinstituut Nolan Norton. Hij beschouwt de gang naar de Amsterdamse beurs als de enige uitweg voor verdere groei, nadat de overname door Getronics mislukte. Van der Zee denkt dat de IT-dienstverlener een sterke Nederlandse rol kan spelen. "IT-dienstverleners vallen uiteen in multinationals en lokaal opererende spelers. Aangezien Pink Roccade internationaal nauwelijks aanwezig is, zou het verstandig zijn als ze hun specifiek Nederlandse positie uitbouwen."
Ook Ad van de Laar, beursanalist van zakenbank Labouchere, verwacht dat Pink Roccade door de beursgang zijn "momentum voor overnames" weer terugkrijgt. "Het millenniumprobleem waar het bedrijf zoveel last van zou hebben, is grondig aangepakt. In het informele circuit is men er nu van overtuigd dat Getronics-topman Risseeuw dit probleem alleen heeft aangegrepen om zijn bod te verlagen, omdat IBM stukken lager bood."

Vlam in de pan

Door de beursgang wil Pink Roccade meer aanzien krijgen in een markt die wordt gekenmerkt door concurrentie, internationalisering en consolidatie. Ook verkrijgt het kapitaal om overnames te plegen die de broodnodige groei moeten waarborgen. Bovendien is een beursnotering een middel om mensen via aandelenparticipaties binnen te halen of te behouden. Naar verwachting zal op 7 juli de eerste notering aan de AEX -Effectenbeurs van Amsterdam Exchanges gerealiseerd zijn.
Voorzichtigheid is echter troef bij de staat: de beursgang verloopt gefaseerd. In eerste instantie worden maximaal 4,8 miljoen stuks aangeboden, ongeveer eenderde van alle uitstaande aandelen. De introductiekoers ligt tussen de 25,50 (56,10 gulden) en 28,50 (62,70 gulden). Pas later zal de overheid het resterende belang van de hand doen. "Deze fasering heeft waarschijnlijk te maken met het huidige beursklimaat", zegt Van de Laar. "Op het moment dat de beurs weer flink aantrekt, kan de rest van het belang worden aangeboden. Op deze manier voorkomt de regering de eventuele kritiek dat het bedrijf à la DAF te goedkoop wordt afgestoten."
Steven Vrolijk, analist van ING Barings, verwacht dat de beursvlam binnen korte tijd wel weer in de pan zal slaan. "De IT-servicesmarkt is nu goedkoop de koersen zijn laag. Hoewel de verwachtingen niet zo overspannen zijn als in 1998, zijn ze wel goed."  RS

Meer over

Starters

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Kabinet vreest uitholling AVG in Europees Omnibus-pakket

    Cloud & Infrastructuur

    Overheidsautomatiseerder Xxllnc pareert kritiek op AWS-migratie en wijst op Haven

    Data & AI

    Kabinet omarmt Europese Data-unie als nieuwe pijler van integratie

    Overheid

    VS zet Thierry Breton op zwarte lijst om techwetgeving EU

    Cloud & Infrastructuur

    Federatieve cloud is minder ver weg dan je denkt

    Data & AI

    T-Systems bouwt mee aan Europees alternatief voor ChatGPT

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs