Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Zander splitst Sun op in divisies

30 april 1998 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Edward Zander, sinds januari directeur bij Sun Microsystems, deelt het bedrijf op in zeven afzonderlijk opererende divisies die geformeerd zijn rondom specifieke producten.

De bestaande dochterondernemingen, Smcc, Sunsoft, Javasoft en Sunservice, gaan op in de nieuwe product-afdelingen. Deze verwachte reorganisatie moet ervoor zorgen dat Sun het idee van de zogenoemde netwerk-architectuur beter in de markt laat doordringen. Daarnaast moet de firma nu sneller producten kunnen ontwikkelen en leveren.
‘Dit is de tijd voor Sun om zichzelf te positioneren voor een nieuw tijdperk van groei en succes’, verklaarde Zander. ‘Deze veranderingen zullen ons in staat stellen om voort te bouwen op dat succes door snel te reageren op nieuwe markten en die effectief te benutten.’

Verantwoording

De nieuwe takken krijgen elk een directeur die rechtstreeks verantwoording aflegt aan Zander. Janpieter Scheerder leidt de divisie voor netwerk-opslag, Mark Tolliver overziet consumenten- en ingebedde producten, Masood Jabbar gaat over de computersystemen en Mel Friedman dirigeert de micro-elektronica. Verder is John McFarlane genoemd voor de directeurspositie bij Solaris-software en is Alan Baratz verantwoordelijk voor de Java-architectuur en de bijbehorende software. Tot slot is er nog de afdeling voor klantenondersteuning en dienstverlening, die in handen is van Lawrence Hambly.
Waarschijnlijk zal deze reorganisatie de meeste invloed hebben op de Javasoft-divisie. Analisten menen dat Sun een balans moet vinden tussen de wensen van Java-licentiehoudens, die de standaard willen uitbreiden, en het eigen doel om de Java-tak winst te laten draaien. Een scheiding tussen die twee doelen zou Javasoft meer op gelijke voet brengen met de diverse bedrijven die een licentie op Java hebben.  JB
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    IFS leidt dans om industriële ai: ‘De volgende revolutie is robotica’

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    66 miljoen voor innovatie met ai

    zorg ai
    Data & AI

    Kort: Zorg-ict beweegt van capex naar opex, Nederlandse ai-startups halen geld op, Franse llmaas (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Security & Awareness

    Kort: Herstel ot-cyberindicent duurt weken, Conclusion weg als hoofdsponsor FC Utrecht (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs