Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Xtrasource kiest voor Nederland

25 april 1996 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
correspondent
correspondent

ZWOLLE – Het Amerikaanse bedrijf Xtrasource dat klantenservice verleent in opdracht van grote IT-ondernemingen, gaat zich in Enschede vestigen. Er wordt daar een call center opgericht, dat zich richt op de Europese markt. Binnen drie jaar moeten hier 200 tot 300 part-time helpdesk medewerkers werken. Begonnen wordt met 6 volledige en 30 part-time werkkrachten.

Op 1 juni start Xtrasource haar Europese vestiging in het Bedrijfs Technologisch Centrum Twente (BTC) op het Business & Science Park in Enschede. Het bedrijf denkt te profiteren van de vraag naar meer ondersteuning van IT-produkten. Grote multinationale ondernemingen met service-gevoelige produkten besteden deze functie steeds vaker uit aan gespecialiseerde ‘call centers’. "Deze ontwikkeling is in Europa relatief nieuw, maar wordt in Amerika al op grote schaal toegepast", zegt Menno Buys, de vice-president van Xtrasource die de nieuwe vestiging gaat opzetten.
Xtrasource claimt gelijke of zelfs betere service te kunnen bieden tegen lagere kosten. In Amerika zal 15 procent van de IT-ondernemingen dit jaar de helpdesk-ondersteuning uitbesteden. Daarmee is een omzet gemoeid van 1,5 miljard dollar. Voor 1998 wordt al een omzet van 5,3 miljard dollar voorzien. Dit is 40 procent van de totale markt.

Talenkennis

De reden dat voor vestiging in Nederland werd gekozen, is onze talenkennis. Enschede was aantrekkelijk vanwege het ruime aanbod van meertalige studenten en de mogelijkheid op zeer flexibele basis bedrijfsruimte te huren in het BTC. Daarmee haalt het BTC haar tweede Amerikaanse call center binnen.
Het nieuwe call center zal de modernste telecommunicatie-techniek gebruiken alsmede speciaal ontwikkelde software. PTT Telecom levert ondermeer de benodigde infrastructuur en het computerplatform. De vestiging van Xtrasource in Enschede werd ondersteund door de Overijsselse Ontwikkelingsmaatschappij (OOM). Corr.

Meer over

Helpdesk

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs