Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Boonstra wil voorlopig geen divisies afstoten

20 februari 1997 - 23:00AchtergrondFinanciële dienstverlening
Correspondent
Correspondent

Philips-topman Boonstra ziet ondanks de slechte financiële resultaten voorlopig af van nieuwe grootscheepse reorganisaties. De komende twee jaar zullen geen volledige divisies worden afgestoten. Polygram blijft bij Philips evenals de consumentenelektronica.

De uitverkoop van slecht renderende onderdelen of activiteiten waar Philips te weinig marktaandeel in heeft gaat echter door. Zo worden de chipkaart-activiteiten met hoofdvestiging in Frankrijk verkocht aan het Britse De la Rue.
Philips draait financieel zeer matig. Hoewel de conjunctuur mee zit, werd vorig jaar een verlies van 590 miljoen gulden behaald. Vergeleken met 1995 toen 2,5 miljard gulden werd verdiend, was dat een achteruitgang van meer dan 3 miljard gulden.

Grundig

Voor een deel kwam dit door hoge lasten wegens voorzieningen. In het vierde kwartaal van 1996 werd 725 miljoen gulden ten laste van het resultaat gebracht boven op de 1,8 miljard gulden die al voor reorganisaties was gereserveerd. Het afstoten van het sterk verliesgevende Grundig kost Philips voorlopig nog behoorlijk veel geld.
Het totale bedrijfsresultaat liep door hoge reo rga nisatielasten en kostenstijgingen terug van 4 miljard gulden naar 1,8 miljard gulden. Opvallend is dat alle divisies kampen met een teruglopend resultaat. De sector componenten en halfgeleiders zag het bedrijfsresultaat teruglopen van 2,2 miljard naar 1,5 miljard gulden. Dat is overigens 82 procent van het totale bedrijfsresultaat na reorganisatievoorzieningen. Philips verdient eigenlijk alleen nog fors aan de chips, zij het niet meer zoveel als in 1995.
De sector Software en Service behaalde een bedrijfsresultaat van 490 miljoen gulden. In 1995 was dat nog 886 miljoen gulden. Verliezen bij Origin, een winstdaling van 18 procent bij Polygram en slechte cijfers bij de media-divisie deden het resultaat daar teruglopen.

Geruchten

Boonstra had tijdens de toelichting zijn handen vol aan het ontzenuwen van geruchten. De twee vooraanstaande bestuurders H. Bodt en J. Tollenaar blijven op hun post. Wel vertrekt Frank Carruba uit de Raad van Bestuur. Deze Amerikaan die destijds van Hewlett-Packard was aangetrokken, gaf leiding aan de R&D-activiteiten van Philips.
Het vertrek van ex-topman Jan Timmer uit de Raad van Commissarissen deed meer stof opwaaien. Timmer is in zijn wiek geschoten door de harde kritiek aan zijn adres. Veel van wat Timmer aanpakte, blijkt thans een fiasco. De interactieve CD is op sterven na dood, de DCC is een flop, van hdtv horen we weinig, terwijl het media-avontuur Philips alleen maar geld heeft gekost. De kabelnetten renderen slecht, terwijl de Superclub wordt opgeheven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Overheid

    Rotterdam verbreekt samenwerking Centric voor nieuw belastingsysteem

    Software & Development

    Hoge Colleges van Staat ruilen Oracle in voor SAP S/4Hana  

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    DNB stapt in ‘Lidl-cloud’

    Vacature
    Data & AI

    Kort: AFM jaagt op it-experts, Accenture en Google openen soeverein it-centrum (en meer)

    Financiële dienstverlening

    Kort: Nieuw betaalmerk Pay by Bank, Utrechts Eneve naar Iberië (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs