Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Geen recessie in IT na eeuwwisseling

14 januari 1999 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
René Rippen
René Rippen

Martin Butler van de Butler Group toont volstrekt geen vrees voor een recessie wanneer het millennium-probleem eenmaal uit de wereld is. Hij verwacht in het voorjaar van 2000 juist een sterke opleving in de IT-branche. Drijvende kracht is de opkomst van de elektronische handel.

IT-managers kijken nu vooruit. Twee jaar geleden deed niemand dat. Toen zagen ze alleen het jaar 2000 aan de horizon". De vraag naar nieuwe technologie ter ondersteuning van de ontwikkeling van elektronische handel "zal enorm zijn", aldus Butler in een interview met Computable.
De komst van draagbare apparaatjes die de functie van telefoon en computer in zich verenigen, zal die trend alleen nog maar versterken. Butler ziet opmerkelijk genoeg de consument als drijvende kracht achter deze ontwikkeling. "De consument zal aan de aanbieders dicteren hoe IT gebruikt moet worden." Elektronische handel van business-to-business is eerder trendvolgend, aldus Butler.
 
Hij maakt uit contacten met het Europese bedrijfsleven op dat de grote ondernemingen zo goed als klaar zijn met het millenniumprobleem, zeker waar het cruciale applicaties betreft. "De hoogtijdagen voor de leveranciers van enterprise resource planning-pakketten zijn voorbij." Dalende winsten en aandelenkoersen "zijn aanwijzingen dat de markt zeer terecht anticipeert op een enorme concurrentie tussen de leveranciers".

Erp-tijd voorbij

Butler vergelijkt de huidige situatie in de erp-markt met die van databaseleveranciers vijf jaar geleden. "De markt ziet hun produkten nog louter als massa-produkten, en verwacht dus felle prijsconcurrentie. En dat is precies wat gaat gebeuren met SAP, Baan en Peoplesoft". Lichtpuntje voor Baan is dat het bedrijf volgens Butler over "een mooie suite applicaties" voor de elektronische handel beschikt. Hij verwacht dat Baan daarmee naar buiten treedt zodra deze Java-applicaties sneller draaien op de werkstations.
Overigens is Butler niet erg optimistisch als het erom gaat of Europa het moordende tempo van de Verenigde Staten in de informatietechnologie kan bijhouden. "Steeds meer handel verschuift naar de VS omdat de markt daar het meest innovatief is. De Amerikaanse economie profiteert daar stevig van." Aan de achterstand van Europa ligt volgens hem een diepgaand cultuurverschil ten grondslag. "En dat zal ons, als we niet oppassen, wel eens op het tweede plan in de wereldeconomie kunnen zetten".

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Van Amsterdam naar wereldwijde impact:...

    Elastic is inmiddels een wereldspeler in search, observability en security, maar het verhaal begint verrassend dichtbij: in Amsterdam. Daar werd het bedrijf in 2012 opgericht, op basis van een simpel...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Eerste 160 micron glasvezel Prysmian, Sanderink is zoek (en meer)

    Financiële dienstverlening

    Girotel: bakermat van het thuisbankieren

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Cybercriminelen deden zich voor als Odido-ict’ers, Bravinci lid van de Caribbean Datacenter Association (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Quantum dwingt it-leiders nu al tot actie

    Innovatie & Transformatie

    Europarlement geeft groen licht voor digitale euro

    Data & AI

    Kort: Microsoft test energiezuinige kabels voor datacenters, NBIP versterkt bestuur (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs