Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Gartner lijft Meta Group in

06 januari 2005 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Ict-onderzoeksbureau Gartner wil zijn concurrent Meta Group kopen. Het heeft reeds een akkoord bereikt met de directie van de andere marktonderzoeker over een bod van 162 miljoen dollar in contanten.

Dat overnamebedrag heeft een meerwaarde van 54 procent over Meta’s beurskoers voor de kerst. Gartner betaalt tien dollar per aandeel Meta. De koers lag rond de zes dollar en bereikte vorige week bijna tien dollar. In juni vorig jaar bereikte het aandeel Meta een historisch dieptepunt van drie dollar. Bestuursvoorzitter en oprichter Dale Kutnick, tevens oud-Gartner-analist, had toen gesuggereerd het bedrijf van de beurs te halen. De koers trok daarop weer wat aan.
Meta boekte in de eerste negen maanden van vorig jaar 48.000 dollar verlies op 104 miljoen dollar omzet. De directie is in november gereorganiseerd. Gartner had in de eerste negen maanden 12 miljoen winst op 638 miljoen omzet. Voor 2003 bedroegen de omzetten respectievelijk 122 miljoen en 858 miljoen dollar. Toch spreekt Gartner-ceo Gene Hall van een belangrijke aanwinst in de succesvolle verkoopstaf van Meta. De overname moet in het tweede kwartaal van 2005 worden afgerond.
Deze overname van ict-onderzoeksbureaus lijkt te wijzen op een consolidatie in die sector. Giga Group, in 1995 opgericht door de in 1993 opgestapte Gartner-oprichter Gideon Gartner, is in februari 2003 opgekocht door onderzoeksbureau Forrester. Concurrent Dataquest op zijn beurt is in 1996 al opgeslokt door Gartner.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Oracle steekt miljard in ai- en cloudinfrastructuur NL en Caribisch gebied krijgt eigen cloud (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs