Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IBM kiest voor Tandems Servernet

21 november 1996 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Maurice van Uden
Maurice van Uden

Naast de annoncering van de seriële opslagarchitectuur komt IBM tevens met twee nieuwe modellen in de PC-server-lijn. Het gaat om compleet uitgeruste machines met maximaal twee Pentium Pro-processoren in een zogenaamde mini-toren. "Anders dan bij de meeste ‘minitowers’, zijn dit geen uitgeklede versies van de topmodellen. Ze beschikken over alle faciliteiten van de topmodellen, maar zijn slechts kleiner behuisd. Hierdoor zijn ze op te nemen in een rack", licht Tikiri Wanduragala van IBM toe.

Voor de verdere toekomst staat de PC-server nog een scala aan ontwikkelingen te wachten. Zo verwacht hij volgend jaar met clusters op de markt te komen. Weliswaar kan IBM op dit moment al een cluster van twee à la Wolfpack aanbieden, vooral om de beschikbaarheid van het systeem te vergroten, maar volgend jaar moet een vierweg-clustering mogelijk worden op basis van ‘switch’-technologie.
IBM overweegt hiervoor nog verschillende alternatieven, maar zeker is al dat er meer dan één optie leverbaar wordt. Behalve de eigen ‘switch’ uit de RS/6000 en SP/2 komt er in ieder geval een produkt dat gebaseerd wordt op de Servernet-technologie van Tandem en één die gebruik maakt van ‘gewone’ Ethernet-technologie. Tandem bevestigt desgevraagd dat de gesprekken hierover zich in een vergevorderd stadium bevinden.
De uitspraak van Wanduragala over de Tandem-schakelaar is opmerkelijk, gezien het feit dat IBM nog geen officieel contract heeft met deze producent. Dit in tegenstelling tot concurrenten als Compaq, Dell en Siemens Nixdorf. Volgens de IBM’er wordt ook de Radio-technologie van Stratus nog overwogen.
"Uiteindelijk zal de ‘switch’-technologie maar een tussenstation zijn. Wij werken aan een directe koppeling van clusters via de bus van de machine. Dit zal uiteindelijk de toekomst blijken te zijn", aldus Wanduragala, die verwacht dat op zijn vroegst in 1998 – maar waarschijnlijker in 1999 – de eerste produkten zullen verschijnen. MU

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Vodafone dringt tijdens MWC26 aan op meer samenwerking in de ruimte

    Data & AI

    Deloitte bundelt EMEA-activiteiten en investeert fors in ai en soevereiniteit

    Cloud & Infrastructuur

    6G maakt van het mobiele netwerk een landelijk dekkend radarsysteem

    Data & AI

    GPT-NL groeit uit tot alternatief commerciële ai-modellen

    Carrière

    ASML overtuigt vakbonden niet over nut en noodzaak van reorganisatie

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: NTT Data helpt Cargill aan private 5G, Groningen legt ai‑koers vast (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs