Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ontwikkeling laptops gaat gebruikers te snel

14 november 1996 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Zo snel gaat de technische ontwikkeling in laptop-computers dat een vandaag gekochte machine morgen al weer oud is. Toshiba, marktleider op het gebied van mobiele computers, onderschrijft dit, maar is er zelf ook schuldig aan. Elke vier maanden komt deze Japanse producent met een compleet nieuw gamma aan produkten.

"De vernieuwing gaat momenteel aanzienlijk sneller dan bij desktop-computers", zegt marketingmanager Toshiba Information Systems Benelux Frank Akihary. De trend naar kleiner, compacter en lichter blijft daarbij onverminderd doorgaan. Hij ziet wel in dat dit tempo door veel gebruikers niet meer is bij te houden. "Het komt voor dat het drie à vier maanden duurt voordat de automatiseringsafdeling van een bedrijf alle fiats heeft voor een grote order. Op het moment dat de bestelling definitief de deur uit gaat, kan dan vaak voor dezelfde prijs een ander verbeterd type worden verkregen."
Theoretisch zou het voordelen kunnen hebben deze mobiele computers volledig modulair op te bouwen. Dat wordt ook zoveel mogelijk gedaan. Maar in de praktijk blijkt het niet mogelijk de gehele mobiele computer uit modules samen te stellen. "Alleen met de processor moet je erg oppassen. Je kan niet zomaar een nieuwe processor in een bestaand model zetten. Het gevaar bestaat namelijk dat de warmte-afvoer deze krachtiger processor niet aan kan. Ook de bevestigingstechniek vormt een beletsel. Bovendien geldt ook bij mobiele computers dat het geheel krachtiger is dan de afzonderlijke componenten bij elkaar opgeteld."

Desktop-markt lonkt

Toshiba lonkt ook in Europa naar de desktop-markt. De notebook-markt groeit namelijk niet meer zo hard. Notebooks maken 12 tot 15 procent van de totale markt uit. In de maanden augustus en september steeg het marktaandeel van Toshiba in Nederland naar 45,4 procent. In de eerste helft van dit jaar was het marktaandeel 36,5 procent.
Men acht dit hoge marktaandeel een goede basis om ook andere sectoren te bekijken. Wereldwijd heeft men de ambitieuze doelstelling in het jaar 2001 de derde plaats op hardware-gebied te veroveren.
Eerst is de aanval op de Amerikaanse markt ingezet. In het eerste kwartaal van 1997 komt Europa aan de beurt; te beginnen met Groot-Brittannië, Duitsland en Frankrijk. Akihary verwacht dat volgend jaar september in Nederland de eerste desktop-PC’s zullen verschijnen. Corr.

Meer over

Laptops

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs