Hoewel de vraag in bepaalde consumentensectoren hoog is, zal de markt voor halfgeleidermachines dit jaar met 12 procent afnemen. Deze daling zal volgend jaar doorzetten. Dat concludeert onderzoeksbureau Gartner.
De omzet wordt dit jaar geschat op 33,2 miljard dollar, dat is 11,6 procent minder dan vorig jaar. De daling wordt verwacht in alle segmenten van de halfgeleider-kapitaalgoederenmarkt. Het gaat hier om de apparatuur en machines die worden gebruikt om halfgeleiders (chips) te maken.
"Het is bemoedigend om te zien hoe snel chipfabrikanten op de daling zijn ingesprongen en vorig jaar al hun voorraden hebben bijgesteld en dit jaar hun productiedoelen hebben verlaagd", aldus Bob Johnson, analist bij Gartner.
|
Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn: