Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

HP houdt vast aan processorroute

30 september 2004 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

HP ontkent dat het schrappen van Itanium-werkstations zijn servers raakt. De computerleverancier weerspreekt de notie dat dit een voorbode zou zijn van het terugdringen of zelfs schrappen van de Itanium-processoren voor zijn servers.

  
HP schrapt zijn werkstations met Itanium-processoren. Deze machines moeten het voortaan doen met Intels Pentium 4-, Xeon- en Xeon EMT-processoren (Extended Memory Technology) naast HP’s eigen PA-Risc- en Alpha-processoren. Die laatste twee vervallen echter op termijn.
“Dit besluit is beperkt tot de werkstationmarkt en heeft geen impact op ons succes met de op Itaniums draaiende Integrity-servers”, aldus de officiële verklaring. “HP continueert de voortgaande investeringen in de ontwikkeling van Integrity-servers en het multi-besturingssysteem industriestandaard-ecosysteem daarvoor.”
HP laat de eigen zware risc-processor PA-Risc op termijn namelijk vallen ten gunste van Intels 64-bit Itanium-processorlijn. De huidige PA-8800 generatie is de voorlaatste telg in die processorlijn. Hetzelfde lot is de servers met 64-bit Alpha-chips en mips-processoren beschoren. De Alpha-verkoop stopt in 2006 en de ondersteuning in 2011. De leverancier heeft nog niet bepaald wanneer het de ondersteuning van de PA-Risc staakt.
HP’s werkstations zijn voor de toekomst dus aangewezen op Intels Pentium 4-, diens Xeon- en de nieuwe semi-64-bit Xeon-processoren met de Nocona-chipkern. De Nocona-Xeons zijn voorzien van 64-bit extensies van de 32-bit instructieset en is daarmee compatibel met AMD’s uitbreidingen in diens Athlon 64- en Opteron-processoren.

Processorleveringen

HP is momenteel de grootste leverancier van Itanium-computers, op afstand gevolgd door SGI en IBM. Intel verwacht dit jaar in totaal honderdduizend Itanium 2-processoren te leveren. Algemeen directeur Kirk Skaugen van de Aziatische tak zegt dat de Itanium 2-leveringen komend jaar de PA-Risc voorbijstreven, in 2006 de Power-processoren van IBM en in 2007 de Sparc-chips van Sun Microsystems. De chipproducent baseert deze prognose op cijfers van onderzoeksbureau IDC, dat zijn Itanium-voorspellingen sinds 1997 geregeld naar beneden heeft moeten bijstellen.
Ondertussen heeft AMD in het tweede kwartaal dit jaar 100.000 Opterons geleverd en komt het in het derde kwartaal naar schatting uit op 200.000 van die zware processoren. In totaal verwacht de chipproducent in het derde kwartaal 600.000 en in het vierde kwartaal 1,5 miljoen tot 2 miljoen van zijn semi-64-bit processoren te leveren. Dat omvat echter ook de consumentenchips Athlon 64 en Mobile Athlon 64< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs