Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Packard Bell past beleid aan

11 september 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructure
Correspondent
Correspondent

Computerfabrikant Packard Bell gaat een hernieuwde poging doen het zeer lage marktaandeel in Nederland op te vijzelen.

Een slecht verlopen eerste halfjaar heeft de stoot gegeven tot veranderingen. Nadat eerder dit jaar directeur Korstiaan van Kleef het veld moest ruimen, is nu ook de distributie aangepast. De verkoop via de Makro’s is gestopt. De service is verbeterd, terwijl ook het productassortiment werd opgewaardeerd. De strategie om met laaggeprijsde PC’s de consumentenmarkt te veroveren is namelijk volledig mislukt. De koopjesjagers prefereerden andere merken.
Ondanks de volledige oriëntatie van de Nederlandse organisatie op de verkoop van thuiscomputers waren de resultaten over het eerste halfjaar zeer magertjes. Op de consumentenmarkt kwam Packard Bell niet verder dan een aandeel van 3,4 procent.
Daarmee raakte men ver achter bij Commodore (18,1 procent), IBM (11,7 procent), Vobis (9,9 procent), Compaq (8,8 procent), Laser (8,5 procent) en Dynabyte (4,7 procent). Vergeleken met andere Europese landen is het marktaandeel van Packard Bell hier aanzienlijk lager. Op gebied van thuiscomputers was de Amerikaanse fabrikant vorig jaar in Europa zelfs marktleider; met een aandeel van 9,7 procent liep het voor op Compaq en Vobis. Volgens Dataquest stegen de verkopen van Packard Bell in het tweede kwartaal met 45 procent, goed voor een eerste plaats in Europa.

Weidewinkels

De verschillen laten zich grotendeels verklaren door de wijze van distributie. In landen als Frankrijk verkoopt Packard Bell veel PC’s via weilandwinkels en warenhuisketens zoals Carrefour. In Nederland deed men veel zaken met de Makro, maar dat was op zijn zachtst gezegd geen succes. Dit contract is dan ook opgezegd. Packard Bell is nu aangewezen op de verkoop via Dixons, Correct, Dunnet, Dynabyte, Office Center en Computer Company. Daarnaast hoopt men het publiek dat voor het eerst een PC gaat kopen, te bereiken via ketens als Megapool, Expert, Horn, Radio Modern en It’s. Geprobeerd wordt ook bij de betere computerwinkels voet aan de grond te krijgen. Corr.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Digitale werkplek

    Kort: Rijk neemt Eset in de arm, actie Extinction Rebellion tegen datacenter Microsoft (en meer)

    Digitale werkplek

    Grote inhuurcontracten domineren sourcingmarkt tweede kwartaal

    Security & Risk

    Oorlog begint niet met een schot, maar met een storing

    Cloud & Infrastructure

    QuiX Quantum-mijlpaal bij fotonische quantum computing

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    Security & Risk

    Kort: Camping-datalek treft kampeerders, datacenter Microsoft goed voor 1 procent NL-stroomverbruik (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs