Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Novell Intranetware opvolger van Netware

29 augustus 1996 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
correspondent
correspondent

CAPELLE A/D IJSSEL – Novell gaat zich sterker richten op de markt voor intranet-software. De wereldwijde marktleider in netwerk-software komt met een nieuwe serie produkten om bedrijfsnetwerken om te toveren in ‘full-service’ intranetten.Novell heeft de vorige week haar Intranetware aangekondigd. Het softwarepakket zal in het najaar op de markt komen. In dit nieuwe produkt zitten gebundeld Netware 4.11, nieuwe intranet- en Internet- technologieën waaronder een krachtige webserver en -browser en de nodige ‘connectivity tools’.

Netware 4.11, voorheen bekend onder de codenaam Green River, biedt gedistribueerde diensten. De bundel omvat ook een veilige ‘gateway’ tussen Novell-netwerken en Internet. Ook zit er een ‘multiprotocol router’ in voor een wan (wide area network) en Internet-verbindingen.
Intranetware moet worden gezien als een logisch vervolg op Netware, het netwerkbesturingssysteem waarvan vorig jaar liefst 800.000 pakketten werden verkocht. Novell positioneert Intranetware als een ‘full-service’ platform voor intranet- en Internet-toegang. Het zou geschikt zijn voor bedrijven van verschillende omvang. Eerder gedane investeringen in bedrijfsnetwerken kunnen hiermee behouden blijven.

MS en Netscape

Novell, dat financieel een stuk minder draait dan een jaar geleden, moest wat doen om de toenemende concurrentie en de prijsdruk het hoofd te bieden. Windows NT is een geduchte concurrent, terwijl ook Netscape zich in een markt probeert te dringen die tot voor kort het domein van Novell was. Met name in de markt voor kleinere bedrijfsnetwerken hebben Microsoft en Netscape terrein gewonnen.
Novell stelt dat Netware 4.1 qua exploitatiekosten nog een voorsprong heeft. Men beroept zich daarbij op een studie van het marktonderzoeksbureau International Data Corporation (IDC). Volgens IDC is de invoering van Windows NT-server 10 tot 35 procent duurder dan Netware 4.1. De gebruikskosten van de Windows NT-server zouden 15 tot 43 procent hoger liggen. Corr.

Meer over

IntranetNetwerkenNovell-producten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XL Mobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Verkoop van Solvinity aan Kyndryl valt slecht bij Nederlandse overheid

    Data & AI

    Intelligentie naar de rand

    datacenter
    Data & AI

    Kort: CO2-rapporten belemmeren verduurzaming datacenters, Nexperia mag weer (en meer)

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs