Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Notebooks gevrijwaard van systeemeisen PC99

30 juli 1998 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
René Raaijmakers
René Raaijmakers

Het Mobile Advisory Council (MAC) heeft kort na oprichting al een voet tussen de deur gekregen bij Microsoft en Intel.

Toen Intel en Microsoft vorige week hun ‘PC99 Systems Design Guide’ openbaar maakten, bleek aan enkele eisen van het MAC al te zijn voldaan. De wens van Intel en Microsoft om PC’s en notebooks net als televisies met één druk op de knop onmiddellijk gebruiksklaar te hebben (D3 cold wake up) heeft het tweetal op aandringen van MAC voor notebooks laten vallen. Bovendien is voor draagbare computers de eis komen te vervallen om randapparatuur via de IEEE1394-interface (firewire) van stroom te voorzien. Dat zou een aanslag betekenen op het batterijleven, beargumenteren notebookfabrikanten.
Het Mobile Advisory Council is 23 juli opgericht door notebook- en chipfabrikanten. Alle belangrijke notebookfabrikanten, waaronder Toshiba, Compaq, IBM, Hitachi, Texas Instruments, Acer en Hewlett-Packard zijn lid.

Positief

De MAC-leden vinden de PC9X-gids te zeer gericht op de PC. "De auteurs van de richtlijnen geven zelf toe dat ze weinig kaas hebben gegeten van draagbare technieken", zei Rebecca Krull van MAC-deelnemer 3Com enkele maanden geleden toen de lobbygroep informeel van start ging. Intel en Microsoft hebben positief gereageerd op de werkgroep en staan open voor discussie.
De PC9X System Design Guide is een invloedrijk pak papier dat de grootmachten uit Santa Clara en Redmond elk jaar opstellen. Het bevat een reeks vereisten en aanbevelingen voor systeemdefinities en ontwerpeisen voor randapparaten en busaansluitingen voor personal computers die in de periode 1999-2000 op de markt komen. Als fabrikanten kunnen aantonen dat hun systemen voldoen aan Intels en Microsofts wensen, dan komen ze in aanmerking voor het ‘Designed for Windows’-logo. Voor bureau-PC’s zijn de belangrijkste veranderingen ten opzichte van PC98 de verwijdering van de ISA-bus en de groei van de PC naar een meer consumenten-georiënteerd platform. Andere PC99-initiatieven zijn OnNow, Acpi, Instantly Available PC, USB en IEEE1394.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Carrière

    Project architect Frank over IT bij UW...

    ‘De grootste uitdaging voor ons zit in hóé we de dingen doen.’ Frank is project architect en werkt aan het...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Google bundelt zakelijke ai onder Gemini Enterprise

    Cloud & Infrastructuur

    EU grijpt nog niet in tegen Microsofts cloudlicenties op Google en AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet en rechter grijpen in bij Nexperia

    Cloud & Infrastructuur

    7 ontwikkelingen op de chipmarkt om in de gaten te houden

    ai industriele
    Overheid

    Kort: Min BuZa in zee met Netcompany, groeit industriële ai te hard? (en meer)

    Governance & Privacy

    It-benchmark-expert Metri Consulting staat weer op eigen benen 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs