Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

HP versnelt zijn werkstations aanzienlijk

06 juni 1996 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Maurice van Uden
Maurice van Uden

BOSTON, MA – Begin deze week introduceerde Hewlett-Packard een compleet nieuwe serie technische werkstations gebaseerd op het eveneens nieuwe processortype PA8000. Beweerd wordt dat de systemen zo’n 30 tot 60 procent sneller zijn dan die van de concurrentie. Vooral op het gebied van grafische presentie heeft HP zijn best gedaan de concurrentie van zich af te schudden: niet alleen met nieuwe grafische subsystemen, maar ook met een compleet nieuwe interface, gericht op het ontsluiten van gegevens in complexe client/server-omgevingen.

Deze nieuwe gebruikers-interface is gebaseerd op de Common Open Desktop Environment (CDE), een verzameling richtlijnen die jaren geleden door een consortium van Unix-leveranciers is afgesproken. Op deze basis wordt de Netscape Navigator met Java geleverd, evenals een multimediale viewer, waarmee gegevens in allerlei formaten op te halen zijn. Vooral op ontwerpafdelingen, waar deze werkstations veelvuldig ingezet worden, vormen de talloze dataformaten vaak een probleem.
Een andere component van de nieuwe omgeving vormen de standaard mee te leveren tools voor communicatie met andere gebruikers. Videoconferencing alsook gereedschappen waarmee documenten gezamenlijk te bewerken en te bespreken zijn, maken van de nieuwe werkstations een krachtig hulpmiddel voor ontwerpers. In eerste instantie draait de nieuwe desktop-omgeving op Unix, later volgt een versie voor Windows NT.
Vorig jaar wist HP zijn Europese marktaandeel in Unix-werkstations met 2 procentpunten uit te bereiden tot bijna 25 procent, ondanks de relatief trage hardware. Dit succes is vooral te danken aan de afwijkende benadering die de onderneming er op na houdt. "Het samenwerken met partners is onze core business geworden," aldus een woordvoerder die hiermee het verschil met IBM duidelijk wil maken.
"We beschikken dan ook over een grote en snel groeiende divisie consultants," hetgeen HP weer onderscheid van zowel Sun Microsystems als Silicon Graphics. Volgens eigen zeggen boekt HP inmiddels 1,4 miljard dollar omzet in het geven van adviezen. De technisch-wetenschappelijke consultancy groeit op dit moment met 100 procent per jaar.
 
Gezamenlijke chip
De nieuwe PA8000-processor – de laatste aanpassing op HP’s eigen processorlijn in deze serie – zal worden ingebouwd in de servers die bestemd zijn voor de niet-wetenschappelijke markten. In eerste instantie plaats HP de cpu in de K-serie – de middenklasser. Met deze chip, draaiend op 180 megahertz, moet de K-server voor zakelijke toepassingen zo’n 30 procent beter presteren dan de machines van Silicon Graphics en Digital en zo’n 90 procent beter dan Suns Ultrasparc. Voor wetenschappelijke toepassingen, waar de prestaties op het gebied van drijvende komma-berekeningen bepalend zijn, is het verschil met de concurrentie aanzienlijk groter, stelt HP. MU

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Wie weet welk poortje open staat?

    Cloud & Infrastructuur

    Kyndryl lijft Solvinity in

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Data & AI

    Kort: OpenAI en AWS sluiten miljardendeal, Microsoft zet ai-hub op in VAE (en meer)

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs