Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IBM Intel-servers op basis PCI-busstructuur

06 juni 1996 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Hans Doorn
Hans Doorn

AMSTERDAM – Jarenlang heeft IBM de eigen MCA-busstructuur gepropageerd, maar met de introductie van een nieuwe lijn PC-servers is daar definitief een eind aan gekomen. Voor MCA is daarin geen plaats. Na achttien maanden stilzwijgen ontvouwt Big Blue nu de op Intel PCI gebaseerde PC-server strategie met bijbehorende produkten.

"We zijn door een periode van veranderingen gegaan met als resultaat volledige vernieuwde produkten", aldus Tikiri Wanduragala, European PC-Server product manager. "De veranderingen waren nodig omdat we SMP en PCI in de PC-servers wilden integreren. PCI betekent een nieuwe richting voor ons in de PC-servers. Tot het eind van het jaar zullen we echter gecombineerd PCI- en MCA-busstructuur leveren. Daarna zullen de servers alleen nog met PCI leverbaar zijn." Met deze stap heeft IBM de jarenlang toegepaste MCA-standaard voor interne busstructuur dood verklaard. "Het is een noodzakelijke stap voor ons om te kunnen concurreren, want PCI is nu eenmaal goedkoper toe te passen dan MCA. Bovendien is PCI wat ons betreft dé standaard voor PC-servers." Naast PCI uitbreidingsmogelijkheden zullen de servers zijn uitgerust met ISA-bus voor systemmanagement services. "We hebben vijf speerpunten in onze PC-serverstrategie. Nummer één is dat we markt-gedreven oplossingen zullen brengen. Verder is onze architectuur nu open en proberen we met het systemmanagement-produkt Netfinity de term most manageble server inhoud te geven. Ook is het belangrijk om allianties aan te gaan waardoor onze servers ‘software neutraal’ worden. We leveren ze standaard met OS2, NT, Novell en SCO Unix; de klant kan dan kiezen wat hij gaat gebruiken. Tot slot willen we ‘Worldclass Support’ bieden door 24 uur per dag, zeven dagen per week beschikbaar te zijn voor service." Om dat te verwezenlijken heeft IBM het ‘Techconnect’-programma in leven geroepen waarin het bedrijf in razend tempo support-medewerkers opleidt.

Nieuwe modellen

De PC-servers worden aangeduid als model 700, 500, 320 en 310. Daarvan is de 700 het vlaggeschip dat – voorzien van standaard Intel-moederbord – 1 tot 4, en later 1 tot 6 Pentium Pro-processoren kan bevatten. De 500 kan twee cpu’s bevatten en beide modellen zijn bedoeld voor omgevingen waar bedrijfszekerheid van cruciaal belang is. De 320 en de 310 zijn bedoeld voor het midden en kleinbedrijf. De PC-servers vervangen de modellen 85 en 95. Voor de nieuwe servers heeft IBM een cluster-technologie in licentie genomen waarbij maximaal drie servers via I/O-bussen zijn te clusteren. Verder onderzoekt men de mogelijkheden om compleet geconfigureerde Notes-servers op de markt te brengen.
IBM zal met deze produkten proberen het distributors– en resellers-kanaal nieuw leven in te blazen. "In het dealer-kanaal, waarin rechtstreekse verkoop naar de klant plaatsvindt, staan we al sterk", aldus Tokyta van de Ruit, PC Marketing Manager Nederland van IBM. "De distributors moeten samen met de resellers de groei gaan brengen. We zijn dus op zoek naar nieuwe business-partners en één daarvan is Correct in Rotterdam. Verder worden gesprekken gevoerd met andere kandidaten en is het niet ondenkbaar dat de PC-servers straks ook in de winkels van Escom-Office staan." Of IBM met deze nieuwe produkten succes heeft zal sterk afhangen van de prijs. Bovendien treft IBM in dit marktsegment Compaq die met z’n servers en verkoopkanalen stevig in het zadel zit. HD

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Rechter kan verlenging DigiD-contract nog tegenhouden

    Cloud & Infrastructuur

    Migreren naar soevereine it? Kijk voor budget eerst naar je bestaande contracten

    Data & AI

    Kort: Albert Heijn pakt met ai broodverspilling aan, 5 jaar garantie Brother-printers (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlands ai-bedrijf Nebius koopt Amerikaanse Eigen AI

    Data & AI

    Ai-wedloop Big Tech centraal bij kwar­taal­cij­fers

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter in Vijfhuizen kan 9 jaar wachten op stroom

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs