Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Hewlett-Packard lanceert middleware voor Internet

27 mei 1999 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Hewlett-Packard onthulde vorige week zijn middleware-initiatief voor Internet. Het bedrijf beweert als eerste met een set algemene diensten voor elektronische handel op de markt te komen. Dit zogenoemde E-speak, voorheen bekend onder de codenaam Fremont, zou Sun Microsystems’ Jini en Microsofts Biztalk de loef afsteken.

HP brengt zijn e-handel-technologie in de loop van de komende paar kwartalen uit. E-speak is in wezen een stuk middleware dat bemiddelt tussen applicaties op een Internet-apparaat (PC, web-telefoon, enz.) en diensten die geschikt zijn gemaakt voor de Fremont-omgeving. Hierbij valt te denken aan diensten voor beveiliging, betaling en verzending.
HP zegt dat Fremont de ontwikkeling van elektronische commercie in een stroomversnelling zal brengen. De software moet automatisch verbindingen tot stand brengen tussen diverse applicaties en verschillende apparaten op Internet. Dit alles vertoont opvallend veel overeenkomsten met Jini van Sun, maar ook met Microsofts Biztalk. Die laatstgenoemde technologie heeft vooralsnog echter alleen betrekking op PC’s en servers.

Koppelen

Hewlett-Packard onderhandelt met Microsoft over het koppelen van hun respectievelijke technologieën. Die softwarefabrikant kondigde in maart met veel tromgeroffel zijn raamwerk voor elektronische handel aan, maar zit naar verluidt nog in de beginfase van de ontwikkeling. HP’s product is het resultaat van vijf jaar laboratoriumwerk, aldus de fabrikant.
E-speak is, net zoals Microsofts ‘e-commerce’-raamwerk, gebaseerd op standaard Internet-technologieën, waaronder XML (extended markup language). De Jini-technologie van Sun is gebaseerd op diens Java, dat inmiddels – zij het officieus – ook wel onder de noemer standaard valt. De nieuwe HP-software draait als een laag bovenop Unix-besturingssystemen en Windows NT. Het bestaat uit vier componenten: een universele diensten-interface, een software runtime-bemiddelingsomgeving, een reeks bouwstenen voor het scheppen van nieuwe diensten en tot slot een kit voor het ontwikkelen en inzetten van diensten door eindgebruikers.

Vrijgeven

De broncode van die Internet-middleware zal waarschijnlijk vrijelijk beschikbaar zijn voor ontwikkelaars. Dit melden bronnen binnen het bedrijf in een interview met VNU Newswire. Door de broncode van E-speak vrij te geven, wil HP zijn technologie zo breed mogelijk geaccepteerd krijgen. "Wij willen niet dezelfde fout maken als Sun", aldus een woordvoerder. Java-schepper Sun Microsystems was aanvankelijk onderhevig aan kritiek omdat het strikte licentievoorwaarden stelde aan het gebruik van de platformonafhankelijke Java-technologie. Die controle is eind vorig jaar voor een groot deel opgeheven.

Meer over

MiddlewareNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs