Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Intel herziet processorplannen

13 mei 2004 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Intel gooit zijn processorplannen om. Het schrapt de geplande chips met de codenamen Tejas (Pentium 4) en Jayhawk (Xeon). In plaats daarvan lanceert het volgend jaar al processoren met twee kernen, ook voor desktop-computers.

  
Intel onthulde deze week de langverwachte Dothan-processor (hier ondersteboven te zien), de tweede generatie van de energiezuinige Pentium M-chip.
Woordvoerder Kristof Semke van Intel Benelux bevestigt dit. “Wij brengen twee kernen naast de server nu ook naar de desktop en het mobiele segment. Die processoren moeten in 2005 op de markt verschijnen; mobiele chips komen iets later komen, en wel in 2006.” Hij kan echter nog niet aangeven welke processorkern dan dienst moet doen in de tweekernige chips. Berichten doen namelijk de ronde dat Intel zijn energiezuinige Pentium M-kern, bedoeld voor mobiele computers, ook in desktop-processoren wil toepassen.
Begin deze week lanceerde Intel ook de tweede generatie, codenaam Dothan, van zijn energiezuinige Pentium M-processor. Die chip was eerst in het eerste kwartaal van dit jaar verwacht. De productie vindt plaats volgens het geavanceerde 90 nanometer-productieproces waarop Intel zijn fabrieken overschakelt. Het bedrijf gebruikt dat kleinere proces ook voor zijn nieuwste Pentium 4 met de Prescott-kern.
Intel ontkent dat er sprake was van grote productieproblemen. Het heeft wel enkele aanpassingen gepleegd in het ontwerp van Dothan. Dat meldde operationeel directeur Paul Ottelini in maart. Toen stelde Intel de nieuwe Pentium M voor de tweede keer uit. De verwachting was oorspronkelijk dat de energiezuinige processor in het eerste kwartaal zou uitkomen.

Nummering

De komst van Dothan signaleert ook Intels overstap naar het gebruik van nummers om zijn processoren te onderscheiden. Voorheen hanteerde het bedrijf de kloksnelheid als aanduiding, maar dat is door andere factoren – zoals cachegeheugen, ‘hyper threading’ en bussnelheid – geen goede indicator meer, stelt Intel. Dit is onder meer te zien in de discrepantie in het prestatieniveau tussen huidige Celeron-processoren en Pentium 4-chips op dezelfde kloksnelheid.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs