Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

HP neemt Prolin over

24 april 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Hewlett-Packard (HP) wil de Amsterdamse software-ontwikkelaar Prolin voor een niet nader bekend gemaakt bedrag overnemen. De plannen hiertoe zijn afgelopen maandag tijdens een gezamenlijke presentatie bekend gemaakt. Het gaat om een vriendelijke overname.

De oprichters en grootaandeelhouders van Prolin, de gebroeders J. en P. Mol en J. de Vos, vinden HP qua organisatie het beste passen bij hun snelgroeiende bedrijf. Ze voelen zich absoluut niet thuis in een bedrijfscultuur zoals die bijvoorbeeld bij Computer Associates (CA) heerst. Ook IBM, hoewel niet vergelijkbaar met CA, leek minder geschikt. HP is met IBM (Tivoli) en CA (Unit Center) in een hevige concurrentieslag verwikkeld.
Jeroen Mol, begin dertig en ceo van Prolin, denkt dat zijn bedrijf onder de vleugels van HP sneller kan groeien. Nieuw ontwikkelde software-oplossingen kunnen met steun van HP overal ter wereld worden uitgebracht. En dat in een veel hoger tempo. Prolin zal als onafhankelijke bedrijfseenheid deel gaan uit maken van het concern-onderdeel dat de Openview-software voor netwerk- en systeem-management verkoopt. Aanvankelijk probeerde Prolin via een emissie op de beurs kapitaal bijeen te brengen voor verdere groei. Maar toen het aanbod van HP kwam, werd hiervan afgezien.

Logische stap

Olivier Helleboid, algemeen manager van HP’s Network and System Management Division (NSMD), noemde de voorgenomen acquisitie van Prolin een logische stap. De producten van Prolin zijn complementair met die van HP. Beide ondernemingen doen al veel samen. Prolin is gespecialiseerd in oplossingen voor IT-servicemanagement.
Dankzij deze software kunnen IT-afdelingen hun serviceniveau controleren. In tegenstelling tot veel andere software werkt Prolins ‘IT Service Manager’ proactief. In plaats van op fouten te reageren probeert de software deze juist te voorkomen. De software zorgt dat de eindgebruiker bepaalde diensten tot zijn beschikking heeft. De software van Prolin past heel goed bij HP’s Openview-software voor netwerk- en systeem-management. Het is precies de schakel die bij HP ontbrak, zo blijkt uit de toelichting die Helleboid op de plannen gaf.

Aandeelhouders

De 110 werknemers van Prolin zullen naar HP overgaan. Mol verwacht dat zijn aparte bedrijfseenheid eind dit jaar al werk zal geven aan 180 man personeel. De research zal in Amsterdam geconcentreerd blijven. Directeur Jeroen Mol heeft echter een concessie aan zijn toekomstige broodheren gedaan. Zijn voornaam lag de Amerikanen slecht op de tong. Daarom staat er nu ‘Jerome H. Mol, President & CEO, Prolin’ op de publicaties van zijn bedrijf.
De komende weken zal moeten blijken of alle aandeelhouders het bod van HP zullen aanvaarden. Behalve de oprichters heeft ook Atlas Ventures een belang. Ook de ex-topman van Oracle Europa, Loek van den Boog, die afgelopen zomer hardhandig door Ray Lane opzij werd gezet, zit met geld in Prolin. Een andere geldschieter is de succesvolle Franse entrepreneur Denis Payre. Deze laatste is mede-oprichter van Business Objects.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XL Mobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Intelligentie naar de rand

    datacenter
    Data & AI

    Kort: CO2-rapporten belemmeren verduurzaming datacenters, Nexperia mag weer (en meer)

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    KPN Datacenter, 1 A. Hofmanweg, Haarlem
    Innovatie & Transformatie

    KPN investeert tot 2030 vijf miljard in digitale infrastructuur

    Cloud & Infrastructuur

    Ndr-specialist ExtraHop komt naar Benelux

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs