Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Net App op weg naar simpel nas

20 maart 2003 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Marc Husquinet
Marc Husquinet

Network Appliance dat zich oorspronkelijk toelegde op nas-oplossingen (‘network attached storage’), wil zich voortaan ook profileren als san-specialist (‘storage area network’). Maar het san moet even eenvoudig zijn als het nas. Vandaar het nieuwe acroniem fas dat staat voor ‘fabric attached storage’.

Met zijn recent op de markt gebrachte FAS 900-systeem en een nieuwe versie van de Ontap-software, wil Net App garanderen dat de gebruikers een san even gemakkelijk kunnen implementeren als een nas. Dit zegt Rich Clifton, vice-voorzitter van de afdeling SAN/iSAN. Hij is er zich terdege van bewust dat verschillende elementen niet zo makkelijk te vereenvoudigen zijn (zoals het beheer van een fc-netwerk of het scsi-protocol), maar "we komen aardig in de buurt".
Hij heeft het dan ook bij voorkeur over ‘network storage’ waarbij alles tussen nas en san kan worden uitgewisseld: de opslagcapaciteit, de doorvoercapaciteit, het personeel, de infrastructuur en de gegevens. Want deze uitwisselingen staan borg voor schaalvoordelen.
Zeker omdat Net App streeft naar neutraliteit, wat de technologieën betreft. "Wij bieden een meertalig systeem aan", zegt Clifton. Hij bevestigt ondersteuning te kunnen bieden voor ‘block’- en ‘file’-toegang, maar ook voor fc, nfs en opkomende technologieën zoals iscsi of Infiniband. Bovendien wordt een groot deel van de Filers (nas-opslag) verkocht in combinatie met databases, vooral van Oracle. "Vroeger hadden we de neiging een technologie op te dringen. Nu proberen we de investeringen van de klant te vrijwaren door hem de keuze te laten."
Deze neutraliteit weerspiegelt zich ook in de distributiestrategie, aangezien Net App uitsluitend via het indirecte kanaal werkt, met wereldwijde partners (zoals Fujitsu Siemens of IBM Global Services) of lokale partners (Dimension Data, Telindus, Simac, ISIT) voor de integratie en de ondersteuning. "Onze klanten gaan steeds meer op zoek naar integratoren die een echte toegevoegde waarde kunnen geven aan onze producten en zelfs ‘service level agreements’ kunnen aanbieden", aldus nog Clifton.

Opslag

Naast zijn fas-aanbod heeft Net App onder de naam Near Store een backup- en hersteloplossing gelanceerd waarin de snapshot-technologie geïntegreerd is om kopieën te maken (door op geregelde tijdstippen kopieën te maken, vermijd je dubbele en redundante gegevens). Een van de grote voordelen is het gebruik van minder dure ATA-schijven en dus de mogelijkheid om de opslag hiërarchisch in te delen (de opslag van een kritieke database is bijvoorbeeld belangrijker dan de opslag van e-mails).
De komende maanden zal Net App trouwens een Near Store-versie voor heterogene omgevingen uitbrengen. Het bedrijf kijkt voorts toe op de voortzetting van de werkzaamheden binnen de standaardiseringsinstellingen, met name het consortium Rdma (remote direct access memory). De rdma-over-ip-technologie moet het mogelijk maken om de kopieertransacties en de wachttijden op de netwerken te beperken door gegevens van de ene computer rechtstreeks te kopiëren op een andere, zonder de bandbreedte op de geheugenbus te gebruiken en de cpu te overbelasten.
Andere standaarden in wording zijn Infiniband (transporttechnologie) en CIM-Bluefin (interoperabiliteitstandaard). En niet te vergeten de nauwe samenwerkingsverbanden met onder andere Oracle en Microsoft.

 
Marc Husquinet, Datanews

Meer over

NASStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    Cloud & Infrastructuur

    Investering van twee miljoen in sociaal sportnetwerk CityLegends  

    Governance & Privacy

    Norea onderstreept waarschuwing soevereiniteit AFM en DNB

    Philipp Strasmann Cybersecurity
    Security & Awareness

    De onvermijdelijke verschuiving naar preëmptieve cyberbeveiliging

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs