Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Motorola kiest Java-technologie voor draagbare apparatuur

05 maart 1998 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
René Raaijmakers
René Raaijmakers

Motorola heeft een licentie genomen op Suns Java-technologie voor chipkaarten, ingebedde software en Java-chips. Sun komt naar verwachting eind maart met de definitieve specificaties voor Embedded Java.

Specifieke producten die Java gaan gebruiken wil Motorola nog niet bekend maken, maar het betreft vooral draagbare apparatuur. Het bedrijf is een grootmacht op het gebied van mobiele communicatie en ingebedde software voor de automobielindustrie. Duidelijk is dat zijn Java-strategie in de eerste plaats is gericht op reizende zakenlui. Nu hebben die vaak nog een laptop, een zaktelefoon, een pieper en een routesysteem in hun auto.
Volgens Joan DeLuca, vice-president en hoofd software-strategie bij Motorola’s halfgeleiderdivisie, is het veel gemakkelijker om bellen, e-mail, datacommunicatie en het zoeken naar de weg in een enkel apparaat te combineren. Bovendien kan Java door zijn platformonafhankelijkheid de communicatie en uitwisseling van software tussen apparaten verbeteren. Dat is aantrekkelijk voor Motorola, omdat het in zijn producten verschillende soorten microprocessoren gebruikt.

Onbekend

Overigens heeft Sun de definitieve specificaties voor EmbeddedJava (een verkleinde versie van de Java-software voor netwerkcomputers die speciaal ontwikkeld is voor ingebouwde software) nog steeds niet bekendgemaakt. Na een vertraging van een half jaar zal Sun dat naar verwachting eind maart op de Java One conferentie in San Francisco doen. Het is overigens nog onduidelijk of dit besturingssysteem een rol van betekenis zal gaan spelen in ingebouwde softwaretoepassingen. Snelheid en minimale geheugenruimte zijn cruciaal. EmbeddedJava zal slechts zal slechts 512 kbyte mogen beslaan. Het is nog maar de vraag of deze software voldoende zal presteren om het op te nemen tegen de snellere alternatieven voor ingebedde software zoals C en assembleertalen.
Sun werkt met chipfabrikanten samen om de Java Virtual Machine (JVM) te optimaliseren voor verschillende microprocessoren. Naar verwachting zullen NEC, LG Semicon en Rockwell nog deze zomer op de markt komen met een netwerkcomputer en draagbare webbrowser op basis van Suns Picojava-processorkern voor embedded toepassingen. Maar Sun werkt ook met Motorola samen aan de optimalisatie van de JVM voor de 68000-, Power PC- en zelfs x86-processoren. In feite toont dit fijnslijpen aan dat het voordeel ‘write once, run anywhere’ van Java in ingebouwde toepassingen niet opgaat.
 

Meer over

Embedded systemsJavaNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Kabinet: geen noodzaak voor data-ambassade in Luxemburg

    Cloud & Infrastructuur

    Cio-platforms: maak ruim baan voor Europese leveranciers

    Data & AI

    Met ai en api’s tijdwinst pakken

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Carrière

    Inge Koopmans directeur datacenter Belastingdienst

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs