Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Apple treedt agressiever naar buiten

13 februari 1997 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Ad Mulder
Ad Mulder

Apple Computer begint in de Verenigde Staten een agressieve advertentiecampagne. Winst wordt er de eerste twee kwartalen nog niet verwacht. De aandeelhouders straffen het aandeel.

Onze bestaande advertenties zijn te wollig, te zacht en te weinig opvallend", vertelde president-directeur Gill Amelio van Apple op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Winst maken zit er waarschijnlijk ook in de komende twee kwartalen niet in, zo liet Amelio weten. Zolang Apple niet in de zwarte cijfers terugkeert, zullen Amelio en andere topmanagers geen bonussen ontvangen.

Crisis

Met de al eerder aangekondigde bezuinigingen, bereikt via afstoten van activiteiten, concentraties en het schrappen van banen, hoopt Apple jaarlijks 400 miljoen dollar te besparen. Beleggers hebben het vertrouwen in Apple verloren. De koers van het aandeel werd afgestraft en is in tien jaar niet zo laag geweest.
Toen Amelio een jaar geleden het roer overnam van zijn voorganger Spindler, verkeerde het bedrijf in acuut gevaar. Op vijf terreinen heerste er een crisis: kasstroom; kwaliteit; ontwikkeling van een nieuw besturingssysteem; bedrijfscultuur en versnippering. "Een jaar geleden", aldus Amelio, "hadden we nauwelijks genoeg kasgeld voor de dagelijkse voortgang. Bovendien waren de voorraden hoog opgelopen en moesten we het stellen zonder financieel-directeur." Momenteel heeft Apple 1,8 miljard dollar in kas en zijn de overtollige voorraden met 75 procent gereduceerd. De gebrekkige kwaliteit kostte Apple vorig jaar ‘honderden miljoenen’, een gevolg van reparaties in garantietermijn.
De problemen met de opvolger van het huidige besturingssysteem zijn inmiddels zo goed als opgelost. Met de komst van de ‘Tempo’-versie, te verwachten in het midden van dit jaar, krijgt System 7 zijn grootste revisie sinds 1984.
Een nieuwe agressieve reclamecampagne moet de unieke eigenschappen van de Macintosh onder de aandacht brengen. Onder de titel ‘Warning: don’t try any of these things on a Windows PC’ zullen de geluids- en video-kwaliteiten van de Mac worden benadrukt.
Geruchten over mogelijk nauwere banden met Microsoft spreekt Bill Gates tegen. Tijdens een persconferentie in Duitsland vertelde hij in verwarring te zijn over de strategie van Apple op het gebied van besturingssystemen. Gates gaf toe onlangs een ontmoeting met Steve Jobs en Gill Amelio te hebben gehad in het hoofdkwartier van Apple. Wat er werd besproken wilde hij niet kwijt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor ot

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs