Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Extra geheugen voert server op

04 februari 1999 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

De omvang van het computergeheugen beïnvloedt de prestaties van servers enorm. Een betrekkelijk lage investering in extra geheugenmodules kan al gauw leiden tot een verdubbeling van de snelheid en een vertienvoudiging van het aantal bewerkingen per seconde.

Dit blijkt uit onafhankelijk onderzoek van Mindcraft Testing Labs in opdracht van Kingston Technology. Deze fabrikant van geheugenmodules wilde hiermee aantonen dat IT-managers de aankoop van nieuwe apparatuur veelal kunnen uitstellen door uitsluitend extra geheugen aan hun bestaande systemen toe te voegen.
Voor de tests is gebruik gemaakt van de Compaq Proliant 5000-server met een 200 MHz Pentium Pro-processor, die op Windows NT 4.0 draait. Deze server is achtereenvolgens geconfigureerd als web-, applicatie- en directory-server. Het standaard aanwezige geheugen van 128 MB is tijdens de tests in stappen vergroot tot een maximum van 1 GB.

Prestaties

Telkens bleken de prestaties van het systeem behoorlijk te zijn toegenomen. Product manager Jackie Barrera zei tijdens een presentatie in Amsterdam dat een webserver in de helft van de tijd reageert als het geheugen wordt verdubbeld. Dezelfde Proliant 5000 kan als applicatieserver drie tot tien keer zoveel clients ondersteunen bij tweemaal zoveel geheugen. Als de PC als directory-server (vijftigduizend ingangen) wordt geconfigureerd, gaan de prestaties gemiddeld bijna 1000 procent omhoog bij een verdubbeling van het geheugen.
John Holland, vice-president sales and marketing Europe, schetste de voordelen van het nieuwe Rambus-geheugen, dat de komende zomer verkrijgbaar zal zijn. De kloksnelheid hiervan bedraagt 800 MHz, ongeveer zes keer meer dan de huidige ddr-geheugens (double data rate). Vergeleken met de veelgebruikte 100 MHz sdram’s gaat de snelheid een factor acht omhoog. Kingston Technology behoort met een marktaandeel van 21 procent wereldwijd tot de grootste aanbieders van geheugenmodules.  CORR.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    KPN Datacenter, 1 A. Hofmanweg, Haarlem
    Innovatie & Transformatie

    KPN investeert tot 2030 vijf miljard in digitale infrastructuur

    Cloud & Infrastructuur

    Ndr-specialist ExtraHop komt naar Benelux

    Cloud & Infrastructuur

    Wie weet welk poortje open staat?

    Cloud & Infrastructuur

    Kyndryl lijft Solvinity in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs