Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Techniek zwaartepunt op Macworld Expo

08 januari 1998 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De eerste Macworld Expo van dit jaar, die deze week in San Francisco is begonnen, zal voornamelijk draaien om bescheiden vernieuwingen op technisch gebied. De hoogtepunten van deze beurs zijn een nieuwe PowerPC-chip van IBM, de lancering van Microsofts Office 98 voor het Mac-platform en een nieuwe versie (8.1) van het Mac OS. Analisten verwachten niet dat interim-directeur Steve Jobs met een nieuwe ceo op de proppen komt.

Geruchten dat Apple een nieuwe directeur zou vinden vóór de halfjaarlijkse expositie, die van 6 tot en met 9 januari wordt gehouden, waren al enigszins weggeëbd. De vorige Macworld Expo stond veel meer in het teken van bedrijfspolitieke aankondigingen. In Boston schokte Jobs de IT-industrie met de bekendmaking van een overeenkomst met Microsoft ter waarde van 150 miljoen dollar. Daarnaast introduceerde de Apple-oprichter de nieuwe directieraad en maakte hij officieel bekend dat hij het voorzitterschap daarvan op zich neemt.

Verrassing

De hoop leeft echter nog wel dat Apple met een verrassing op de proppen komt. Dit blijkt ondermeer uit de koersstijging vorige week vrijdag van 3,125 dollar naar 16,25 dollar per aandeel. Overigens onthult Apple op 14 januari de resultaten van het eerste kwartaal. Wall Street verwacht een verlies van zes cent per aandeel, hoewel sommige analisten hopen op een break-even-omzet.
IBM opende de nu lopende Macworld-beurs met de introductie van een Power PC 750-processor die een kloksnelheid haalt van 275 MHz. De snelste Power PC 750 die momenteel verkrijgbaar is, draait op 266 MHz. IBM beweert dat een Macintosh-systeem met deze chip sneller is dan een PC met Intels huidige topmodel, de 300 MHz Pentium II. Verwacht wordt dat Apple Computer in februari of maart een verbeterde G3-Macintosh met de nieuwe chip presenteert.

Nieuw Mac OS

Apple onthult ook een licht verbeterde versie (8.1) voor zijn nieuwste besturingssysteem Mac OS 8. Deze versie biedt geïntegreerde Internet-toegang met als standaardbrowser versie 3 van Microsofts Internet Explorer. Van deze browser is inmiddels ook de nieuwste versie (4.0) voor het Macintosh-platform verkrijgbaar. Daarnaast lanceert het bedrijf Office 98, de eerste nieuwe versie van dit applicatiepakket sinds twee jaar voor de Mac.
Verder tonen hardwarefirma’s Newer Technology en Sonnet Technologies hun uitbreidingskaarten om oudere 6100, 7100 en 8100 Power Mac-systemen op te waarderen met de nieuwste Power PC 604-, 604e- en 750-processoren. IBM’s nieuwste Power PC-processor zou ook opgenomen worden in deze serie processorkaarten. De twee hardwareproducenten hebben het gemunt op de 2,2 miljoen huidige gebruikers van oudere Power Macintosh-computer, zoals de series 6100, 7100 en 8100. Gevreesd wordt dat dit leidt tot verkapte concurrentie voor Apple’s succesvolle G3-systemen, die het in november lanceerde.
 
Powertools eist schadevergoeding Apple
amsterdam n De Texaanse Mac-kloonfabrikant Powertools klaagt Apple Computer aan voor 100 miljoen dollar. De kloonfabrikant is failliet gegaan door het schrappen van de kloonlicenties. Het bedrijf beschuldigt zowel Apple als mede-kloonfabrikant Umax Data Systems van contractbreuk en monopolie-praktijken.
Powertools klaagt dat het hierdoor "geen leveranciers meer heeft voor de sleutelcomponenten van onze producten". Eind december meldde het bedrijf op diens website dat het geen nieuwe bestellingen meer zou accepteren. Directeur Vincent Wong bevestigde in dat bericht dat "Powertools geen betrouwbare leveranciers meer heeft en daardoor voor onbepaalde tijd geen bestellingen voor nieuwe producten kan aannemen".
Wongs firma kon concurrerende prijzen berekenen doordat het een virtueel bedrijf is, zonder eigen voorraden. Powertools beweert dat het hierdoor nieuwe producten zeker een half jaar eerder kon lanceren dan diens concurrenten. Uiteindelijk is dit systeem funest gebleken toen zowel Apple als Umax hun leveringen hadden stopgezet.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Pijl naar rechts icoon

    Awareways

    Van awareness naar gedrag: mensgerichte cyber resilience in de praktijk
    Pijl naar rechts icoon

    Joris Zorg, HOB ICT en Cisco

    Het netwerk als sensor: De digitale transformatie van Joris Zorg (Joris Zorg, HOB ICT en Cisco)
    Pijl naar rechts icoon

    Wuunder

    Van checkout naar impact: Wuunder maakt duurzaam bezorgen de standaard
    Pijl naar rechts icoon

    Philips Medical Systems Nederland B.V.

    SIGNET maakt complexe medische procedures gepersonaliseerd en efficiënter (Philips Medical Systems Nederland B.V., Amsterdam UMC, Brain Science Tools BV, Braincarata BV, LifeTec Group BV, Machnet Medical Robotics BV, Philips Eletronics Nederland B.V., UMC Utrecht, Imeka, Modus Medical Devices Inc., Adas3D Medical SL, Galgo Medical SL en Imricor Medical Systems Inc.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland laat Arctische zeekabel lopen

    Cloud & Infrastructuur

    Contract NS en DXC grootste van eerste kwartaal 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Carrière

    Bonden bij ASML willen vertrekregeling voor iedereen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs