Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

December desastreus voor Apple Computer

09 januari 1997 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Over het eind december afgesloten kwartaal heeft Apple Computer een verlies van 100 tot 150 miljoen dollar geleden, zo verwacht topman Gilbert Amelio. Buiten dit bedrag staan nog de kosten die zijn gemoeid met de aankoop van Next Software.

Voornaamste oorzaak is dat de Performa ondanks forse prijsverlagingen niet aanslaat bij de consumenten. Uitgerekend de draagbare Powerbook-computers waar wel veel vraag naar is, kan Apple niet in voldoende mate produceren.
De omzet is vergeleken met het kwartaal daarvoor met 10 procent gedaald. Amelio zei dat snel extra reorganisatie-maatregelen nodig zijn. Het kostenpeil moet verder omlaag. De aankondiging zorgde afgelopen maandag voor een koersval. De aandelen Apple sloten bijna vier punten lager op 17,875 dollar. De beurs was behoorlijk teleurgesteld.

Macworld

De slechte resultaten werpen ook een schaduw over de afgelopen dinsdag begonnen Macworld Expo te San Francisco. Amelio schetste de strategie voor de Macintosh, waarbij Next Software een belangrijke rol gaat spelen. Op de beurs demonstreerde de onderneming nieuwe produkten, toonde mooie Quick Time clips en ‘virtual reality’. Dit alles weegt echter niet op tegen de teleurstellende harde cijfers. De definitieve resultaten over het laatste kwartaal zullen op 15 januari bekend worden gemaakt.
De waarschuwing van Amelio dat het voorbije kwartaal slecht is verlopen, komt op een voor Apple zeer ongelegen ogenblik. Apple leek zich te herstellen van de enorme verliezen uit het begin van 1996. Het voorlaatste kwartaal bracht een omzetstijging van 6,5 procent en een winst van 34 miljoen dollar. Corr.
 
System 7 niet op zijspoor
Apple zal nog jaren Nextstep en het huidige Mac-OS (System 7) naast elkaar laten voortbestaan. In een poging om verontruste software-ontwikkelaars voor de Mac en gebruikers gerust te stellen vertelden Apple-vertegenwoordigers op de jaarlijkse Macworld-beurs dat men geen plannen heeft om Mac-OS te laten vallen nu Next aangekocht is. Apple spreekt van een ‘dual OS’-strategie. Ellen Hancock, Apple’s Chef Technologie, heeft aangekondigd dat Apple dit jaar nog met twee nieuwe updates van Systems 7 zal komen. Eind deze maand komt een interimversie, codenaam Harmony, beschikbaar. Vervolgens zal in juli de volgende interimrelease, Tempo, worden afgeleverd.
Het nieuwe besturingssysteem op basis van Next-technologie zal onder de naam Rhapsody dit jaar in bèta-versie beschikbaar komen. De uiteindelijke versie wordt verwacht in 1998. Volgens Hancock zal veel van de bestaande Mac-software draaien onder Rhapsody. Rhapsody zal zowel Nextstep als door Apple ontwikkelde elementen bevatten. Software-ontwikkelaars die specifiek voor Rhapsody willen ontwikkelen dienen zich evenwel andere hulpmiddelen en technieken eigen te maken dan die in gebruik zijn voor het System 7-platform. Onverwachte hulp komt van Microsoft, dat website-opmaak en beheerpakket Frontpage en de Explorer geschikt maakt voor de Mac. AM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Personeelskosten en cloudgebruik drijven ict-kosten gemeenten op

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    In de cloud zonder geheugen

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland en China zoeken uitweg in escalerende Nexperia-crisis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs