Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

NonStop instapmodel

25 augustus 2006 - 07:17AchtergrondCloud & Infrastructuur
Redactie Computable
Redactie Computable

Fouttolerante servers zijn van oudsher het domein van grote gebruikers met zeer tijdkritische ict-eisen. HP wil de lat lager leggen.

Begin komende maand krijgt de lijn van HP’s fouttolerante servers, de NonStop, een nieuw instapmodel, de NS1000. HP heeft daar functionaliteit uitgehaald om de onderkant van de markt te kunnen bereiken. De server geeft dan ook niet dezelfde mate van hardwarefouttolerantie als de reguliere NonStop-servers, maar doet dat via software. Daarnaast is het apparaat minder schaalbaar.

HP hoopt nieuwe markten aan te boren en het apparaat in andere omgevingen dienst te laten doen. Het kleinere apparaat maakt het bijvoorbeeld kostentechnisch interessant om een applicatie die op een hoofdkantoor in gebruik is ook in een vestiging te installeren. Voorheen was dat niet haalbaar omdat dan in de vestiging ook een redelijk kostbare NonStop-machine nodig zou zijn. Nu kan dat op goedkopere hardware en zonder aanpassingen in de software, dus zonder extra kosten.

De serverproducent hoopt ook op omzet in opkomende markten, zoals in Afrika en Azië, waar ondernemingen nieuwe bedrijfsmodellen kunnen opstellen aan de hand van de prijstechnisch gunstige machine. De telecomsector krijgt een speciaal toegesneden versie van dit apparaat.

HP lanceert de systemen pas begin juni. NonStop-topman Martin Fink deed vorige week een vooraankondiging tijdens het congres van de International Tandem User Group in de RAI te Amsterdam. “Partners zijn enthousiast over dit apparaat. We geven hun naast de traditionele grote systemen een toekomstvisie met instapmodellen en midrangemachines.” Laatstgenoemde, de NS14000, is in maart geïntroduceerd. Recent lanceerde IBM een ‘minimainframe’, de z9 Business Class. Wat vindt Fink daarvan? “Dat was voor ons ietwat teleurstellend, maar ik denk dat zij hetzelfde in de markt zien als wij.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs