Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Intel geeft laptops desktopkracht

31 augustus 2006 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Nadat Intel zijn server- en desktopprocessoren de energiezuinigheid van laptopchips gaf, krijgen laatstgenoemde met de komst van de Merom-processoren de rekenkracht van hun desktoptegenhangers.

Intel introduceerde afgelopen woensdag officieel de eerste laptopprocessoren die zijn gebaseerd op de nieuwe Core-microarchitectuur. Deze Merom-chips, Core 2 Duo geheten, bieden vooral een hoger prestatieniveau. Matty Bakkeren, technical manager bij Intel, spreekt van 20 procent prestatieverhoging. “Dat is nog een conservatieve schatting.”

Het energieverbruik van de nieuwe dualcore chips is ongeveer gelijk aan die van de Yonah-voorgangers. Bakkeren legt uit dat het laptopplatform van Intel al energiezuinig was en dat de Core 2 Duo-architectuur die eigenschap naar server- en desktopprocessoren brengt. Die chips, met de respectievelijke codenamen Woodcrest en Conroe, zijn in juni en juli gelanceerd. Merom, de eerste laptopchip op basis van de nieuwe Core-architectuur, brengt nu wat van die rekenkracht terug naar mobiele computers.

Hitte-afgifte

De nieuwe processor biedt naast de prestatieverbetering als voornaamste nieuwe snufje de toevoeging van 64-bit instructies. Intels eerdere Core Duo-chips ontberen die. De hitte-afgifte van Merom zou echter hoog zijn in vergelijking met de huidige Yonah-chips. Merom verbruikt 34 Watt, terwijl Yonah varieert van 27 (instapmodel) tot 31 Watt (topmodel).

De nieuwe chip lijkt een relatief kort leven beschoren, aangezien Intel begin komend jaar met een geheel nieuw chippakket voor laptops komt. Die Centrino-bundel bevat een nieuwe chipset (codenaam Santa Rosa) en zou aanvankelijk ook de verbetere WiFi-technologie 802.11n ondersteunen. De ratificering van die standaard is echter uitgesteld en Intel wil zich niet aan een voorschot wagen. “Wij zijn geen voorstander van pre-standaard technologie”, aldus Bakkeren.

Merom is wel compatibel met huidige moederborden, dus laptopproducenten kunnen met slechts een bios-update overgaan naar de nieuwe chip. Intel zegt de massaproductie al op gang te hebben en verwacht dat de overstap vlot zal verlopen.

Meer over

Laptops

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Marga Reuver nieuwe voorzitter Dutch Cloud Community

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer maakt zich druk om verkoop Solvinity

    investeringen overname
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Rhadamanthys is ontmanteld, investeringen in Cleverbase en Picnic (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Gaia-X en de federatieve aanpak

    Cloud & Infrastructuur

    Nieuw datacenter Google in Winschoten geopend

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    EU komt met eenvoudiger digitale regels

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs