Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Online-bedrijven hebben vaak slechte zoekpagina’s

27 juli 2000 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Erik Vlietinck
Erik Vlietinck

Onderzoeksbureau Forrester veegt de vloer aan met de zoekpagina’s van dertig business-to-business websites. De analist stelt dat 93 procent van de websites ofwel geen zoekpagina heeft, ofwel eentje die onbruikbaar is. De websitebeheerders zijn echter uitermate tevreden over hun zoekpagina’s.

Een goede zoekpagina is voor een online-bedrijf van cruciaal belang, zegt Forrester in het rapport Must search stink? Het is soms de enige manier voor de gebruiker om een bepaald product te vinden. Uit onderzoek blijkt daarvan weinig terecht te komen. Net als Forresters eigen zoekpagina slagen de meeste sites er niet in met min of meer correcte resultaten op de proppen te komen. Ook de rangschikking naar relevantie lijkt nergens naar.
Zoeken op de website van Sony Europe bijvoorbeeld is een nachtmerrie. Zoeken levert weliswaar een resultaat, maar dat blijkt vaak waardeloos. Uit de korte samenvattingen valt niet op te maken waarover de documenten gaan. Philips doet het iets beter, hoewel ook hier de resultaten maar moeilijk te ontcijferen zijn.

Schril contrast

Die belabberde ervaringen staan in schril contrast met de mening van 90 procent van de websitebeheerders over hun zoekpagina. De meesten vinden ze niet alleen verschrikkelijk belangrijk, ze vinden ook dat hun eigen brouwsels het goed doen. Forrester testte echter op vijf objectieve criteria, waarop vrijwel alle zoekpagina’s hun tanden braken: het vinden van relevante inhoud, de vergevingsgezindheid tegenover kleine spelfouten, de nauwkeurigheid van de rangorde, en de bruikbaarheid van de interface.
Geen van de onderzochte zoekpagina’s voldeed aan deze criteria. De analist adviseert te beginnen met het aanpassen van de thesauri die bij de zoektoepassing geleverd worden. Luc Broos, directeur van het Antwerpse Document Management Partners (DMP), is het daar niet mee eens. Hij beweert dat het geheim van goede zoek-capaciteiten ligt in linguïstische analyse. DMP ontwikkelde ‘Scout’, een zoeker met ingebouwde samenvatter en vertaler die gebaseerd is op kerntechnologie van Lernout & Hauspie. Maar ook Scout is niet perfect. Op de Forrester test voor vergevingsgezindheid tegenover spelfouten scoort het product slecht. "Omdat we precise recall willen garanderen zullen we in een volgende versie wel een spellingscontrole integreren", aldus Broos.

Tweede oplossing

Forresters tweede oplossing voor het verbeteren van zoekresultaten is het categoriseren van inhoud in een hiërarchie zodat zoektoepassingen de mogelijkheid krijgen om relaties tussen documenten te begrijpen. Dit verhoogt volgens de analist meteen ook de bruikbaarheid van de resultatenlijst.
Tenslotte vindt de analist dat websitebeheerders hun zoekinterface behulpzamer moeten opstellen. Voorbeeld-query’s, gestructureerde parameters, en vooraf gedefinieerde links naar de populairste vragen zijn minimale vereisten, aldus Forrester.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    Cloud & Infrastructuur

    Wie weet welk poortje open staat?

    Cloud & Infrastructuur

    Kyndryl lijft Solvinity in

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Data & AI

    Kort: OpenAI en AWS sluiten miljardendeal, Microsoft zet ai-hub op in VAE (en meer)

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs