Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Fiscaal model voor zakendoen via internet

29 mei 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Om de fiscale onzekerheden te verminderen die het internationale zakendoen via Internet met zich meebrengt, heeft Coopers & Lybrand een model voor belastinganalyse ontwikkeld. Daarmee zijn in een vroegtijdig stadium fiscale voetangels te signaleren, die men zo kan vermijden.

Meer en meer Nederlandse ondernemingen betreden via Internet nieuwe (export-) markten, zonder te weten waar ze fiscaal aan toe zijn. Deze nieuwe vorm van ondernemen breidt zich in hoog tempo uit en leidt tot nieuwe fiscale problemen.
Coopers & Lybrand (accountancy en belastingadvies) noemt ondermeer de vraag welke transactiebelastingen, zoals de BTW, van toepassing zullen zijn. Een andere kwestie is hoe de fiscale winst aan verschillende landen moet worden toegerekend.
Coopers & Lybrand heeft hierop een team van belastingexperts gezet. Alleen al in Nederland hebben meer dan twintig adviseurs naar het probleem gekeken. Daartoe is een speciale Internetgroep opgericht. Met het zogeheten ‘Model voor de belastinganalyse van Electronic Commerce’ kan een analyse worden gemaakt van de internationale belastingpositie van een onderneming die elektronisch handelt via Internet of andere elektronische handelsactiviteiten ontplooit.
Uitgangspunt zijn de economische functies die ten grondslag liggen aan elektronisch zakendoen. Daarnaast wordt per economische functie de vraag gesteld in welk land de betrokken functies zich afspelen en welke belasting aldaar ter zake van die (deel-)activiteit kan worden opgelegd. Door vervolgens de belastingbeginselen per jurisdictie op de verschillende inkomstenbestandsdelen van de onderneming toe te passen, komt de belastingpositie van alle elektronische handelsactiviteiten van de onderneming naar voren. Je ziet dus in welke landen belasting verschuldigd is. Op basis van deze informatie kan de gewenste actie worden ondernomen om een optimale fiscale structuur te realiseren. Corr.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs