Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Bedrijfsleven niet overtuigd nut Internet

29 mei 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Het Nederlandse bedrijfsleven is nog niet echt overtuigd van de noodzaak actief te worden op Internet. Meer dan de helft (52 procent) van de managers meent dat Internet bedrijven uit de eigen branche weinig te bieden heeft. Slechts één op de vijf ondervraagde directeuren verwacht dat Internet een belangrijke rol gaat spelen bij de verkoop van hun producten.

Dit blijkt uit een onderzoek dat het Nipo heeft gehouden onder 1.148 managers. De resultaten hiervan werden vorige week woensdag gepresenteerd tijdens de opening van Media Plaza te Utrecht.
De top van het bedrijfsleven weet vrij weinig van Internet. Ruim driekwart van de ondervraagden geeft volmondig toe niet goed op de hoogte te zijn van de mogelijkheden. Ze kunnen evenmin goed aangeven welke kansen en bedreigingen ermee zijn verbonden. Slechts een derde van de ondernemers heeft zelf wel eens gekeken op het wereldwijde Web. Dit verklaart dan ook voor een deel de scepsis van ondernemend Nederland – onbekend maakt onbemind.
Media Plaza probeert als showcase van de digitale snelweg iets aan deze lacune te doen. De belangstelling daarvoor is enorm. Het centrum, dat in principe drie jaar blijft draaien, is al voor 70 procent volgeboekt. Bekeken wordt of het mogelijk is om soortgelijke centra elders in Nederland te kopiëren.

Tijd verdoen

De initiatiefnemers achter Media Plaza hopen dat managers zich enthousiast op Internet gaan storten na een bezoek aan hun centrum.Het aantal bedrijven met een Internet-aansluiting stijgt nog wel, maar niet zo sterk meer als een jaar geleden. Er is sprake van een afnemend groeitempo. Voorop lopen de zakelijke dienstverlening en de groothandel. De detailhandel, horeca en bouw zijn nog niet ver gevorderd. De penetratie gaat binnen het midden- en kleinbedrijf sneller dan bij het grootbedrijf. Onder dit laatste vallen bedrijfsvestigingen die behoren tot een onderneming met honderd of meer werknemers.
Het aantal aansluitingen per bedrijfsvestiging is meestal beperkt. Het aantal medewerkers dat toegang heeft tot Internet, beperkt zich bij 44 procent van de bedrijfsvestigingen tot één persoon. Sommige bedrijven deinzen er voor terug al hun personeel toegang tot Internet te geven. Ze zijn bang dat hun mensen hun tijd zitten te verdoen met allerlei flauwekul.
Degenen die toegang hebben tot Internet binnen een bedrijf, maken daar vrij intensief gebruik van. Men verzendt gemiddeld zo’n zestien e-mail-berichten per week, surft gemiddeld één keer per dag en gemiddeld vier uur per week.
Minister Wijers van Economische Zaken ziet de resultaten van het Nipo-onderzoek als ondersteuning van zijn opvatting dat het Internet-bewustzijn aan de gebruikerskant moet worden vergroot. Hij denkt dat Media Plaza daar een belangrijke rol bij kan spelen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs