Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Verenigde Staten willen e-handel belastingvrij houden

26 februari 1998 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

De Verenigde Staten zijn opnieuw op de bres gesprongen voor vrije Internet-handel. De Amerikaanse handelsvertegenwoordigster Rita Hayes heeft de WTO (Wereld Handels Organisatie) voorgesteld elektronische handel vrij van douanerechten te houden.

Hayes, die de Amerikaanse handelsmissie in Geneve aanvoert, wil dat de 132 WTO-lidstaten ook formeel verklaren dat ze e-handel ongemoeid zullen laten. Momenteel legt geen enkele lidstaat invoerheffingen op bij elektronische transacties. De Amerikaanse regering wil nu uitsluiten dat dit ooit nog eens gaat gebeuren.
Het voorstel van Hayes is vooral bedoeld om de discussie op gang te brengen. Ze verwacht niet dat de WTO-lidstaten terstond het voorstel omhelzen. Wel vindt ze dat de betrokken lidstaten moeten gaan nadenken over het volledig vrij van douaneheffingen houden van e-handel.
Donderdag 26 februari presenteerde Hayes haar voorstel aan de Algemene Raad van de WTO, die het beleid formuleert. Het onderwerp komt waarschijnlijk ook aan de orde tijdens de WTO-ministerconferentie in mei. Bij de organisatie van Westerse industrielanden staat Internet-handel eveneens op de agenda, maar een ministerconferentie daarover is pas in oktober gepland. Veel WTO-lidstaten nemen een afwachtende houding aan, omdat de ontwikkeling en de gevolgen van e-handel moeilijk zijn in te schatten.
De handel via Internet staat aan de vooravond van een explosieve ontwikkeling, zo verwachten veel marktonderzoekers. IDC ziet alleen al voor West-Europa een groei tot dertig miljard dollar in 2001. Forrester Research voorspelt dat wereldwijd in 2002 voor 327 miljard dollar via Internet wordt verhandeld.
De Amerikaanse regering is sterk voorstander van Internet. Bill Clinton heeft in Ira Magaziner een enthousiaste Internet-goeroe als adviseur. Magaziner beschouwt e-handel als de belangrijkste economische stimulans voor de komende kwart eeuw.  CORR.
 
Nationale e-tax VS
De Verenigde Staten willen toch belasting heffen op Internet, maar dan binnen de eigen landsgrenzen. Dit bleek deze week na overleg tussen president Bill Clinton en een groep gouverneurs. De meeste Amerikaanse staten vrezen dat het verbod op online-heffingen funest is voor hun belastinginkomsten uit goederen die via Internet worden verhandeld. Clinton zal een conferentie steunen voor regeringsafgevaardigden en de Internet-industrie. Het doel van deze bijeenkomst is het beschermen van ieders belangen.
 

Meer over

E-commerce

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    Satelliet
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederland en Europa te kwetsbaar in de ruimte, Huizen ruilt OGD in voor DSC (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs