Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Spraaktechnologie stuurt Oracle-toepassingen

27 februari 2003 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Oracle 11i, de suite van e-mail-, agenda- en bestandsbeheertoepassingen van de databaseleverancier, zijn ook middels spraak aan te sturen. Topman Mark Jarvis demonstreerde die toepassing vorige week aan een overvolle zaal in Artis.

Jarvis vroeg per telefoon een database in Californië een bestand door te faxen naar de dierentuin in Amsterdam. Nadat hij zich had aangemeld, via het intoetsen van een identificatie- en pincode, vroeg de suite of Jarvis zijn e-mail wilde lezen, zijn voice-mail wilde afluisteren of zijn bestanden wilde inzien. De Oracle-topman praatte de applicatie door zijn bestandsstructuur heen. De 11i-suite, voorzien van een Amerikaanse mannelijke telefoonstem: "Wilt u dit bestand inzien of wissen?" Jarvis vroeg om een testdocument per fax op te sturen. Dat lukte.

Kalenderfuncties

Het inbouwen van de spraaktechniek in de toepassingen bovenop de database 9i was al in augustus 2001 aangekondigd. In Nederland was de toepassing nog niet eerder gedemonstreerd.
De techniek hiervoor is aangekocht van het eveneens Californische bedrijf Nuance Technology. Voice-mail-ondersteuning is afkomstig van Intel, de kalenderfuncties zijn ontwikkeld door Steltor. Dit Canadese bedrijf, dat zich toelegde op web-kalenders, werd in juli vorig jaar ingelijfd door Oracle.
Die wil het liefst dat klanten alle toepassingen overbrengen naar een en dezelfde database. Jarvis: "Zorgen over privacy zijn overbodig, alle bestanden in onze database zijn met 64-bit des-encryptie beveiligd. Op een e-mail-server kan iedereen alle mail lezen, bij ons kan dat niet. Vrees je voor verlies van privacy, dan moet je ook geen kredietkaarten gebruiken. Daarvan zitten alle gegevens ook in één database."
Volgens Jarvis wordt in de VS al volop gebruik gemaakt van de spraaktoepassing. Het kleinste bedrijf dat er mee werkt bedient op die manier honderd medewerkers. Na Oracle, met 42.000 medewerkers, is het staalbedrijf Posco, 22.000 man sterk, de grootste afnemer van de toepassingen-suite met spraaktechniek. "Echt kostenbesparend wordt het bij drieduizend medewerkers of meer", aldus Jarvis. Deze zomer stappen ook overheidsinstituten in twee Amerikaanse staten over.

 
Gijs Hillenius

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    JBT Marel

    TechDoc Finder: AI-zoekagent voor service engineers
    Pijl naar rechts icoon

    Milieu Service Nederland

    WIN-platform: realtime afvaldata voor inzameling en facturatie
    Pijl naar rechts icoon

    EGP (Espresso Gridpoint)

    Liber Desk: een soevereine EU-werkplek voor digitale keuzevrijheid
    Pijl naar rechts icoon

    YaWorks

    Hogeschool Utrecht ontwikkelt met YaWorks fundament voor onderwijsinnovatie
    Pijl naar rechts icoon

    Circular IT group

    Nieuw is circulair
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Klantenservice
    Innovatie & Transformatie

    Google steekt callcentertechnologie anders in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs