Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Doorbraak elektronische handel nadert met rasse schreden

19 februari 1998 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Elektronische zakendoen via het web begint commercieel een succes te worden. Ron Whittier, algemeen directeur van Intels Content Group, betoonde zich tijdens de Milia-beurs in Cannes zeer optimistisch over de toekomst van de e-business. Vorig jaar is al voor twaalf miljard dollar via het web verkocht. Naar verwachting zal dit bedrag tot het jaar 2001 jaarlijks verdubbelen.

Tijdens een forumdiscussie op de Milia-beurs kwamen twee voorbeelden van Internet-sites ter sprake die al behoorlijke omzetten boeken. Het succes van Internet hangt volgens de eigenaren van deze sites af van drie voorwaarden. Allereerst moet je inhoudelijk iets te bieden hebben. Bovendien dient rond de site een soort gemeenschap te ontstaan van gebruikers die regelmatig een bezoek brengen en zich daarbij betrokken voelen. Ten slotte moet het transactiegedeelte perfect zijn geregeld.

Ouderen

Muziekmagnaat Larry Rosen ziet consumenten naar zijn virtuele platenzaak Music-boulevard komen, die in geen tijden meer een stap in een gewone CD-winkel hebben gezet. Vooral oudere consumenten blijken gebruik te maken van de mogelijkheid CD’s online aan te schaffen. Volgens Rosen zijn CD-winkels zo sterk op jongeren gericht dat andere leeftijdsgroepen zich daar niet meer thuisvoelen. Zo blijkt ongeveer 13 procent van de omzet te bestaan uit klassieke muziek; in gewone CD-winkels scoort dit genre een marktaandeel van 3 procent. Nog opvallender is het verschil bij jazz-muziek. De online-verkoop van dit genre bedraagt 17 procent van de totale omzet, terwijl dit in het algemeen een marktaandeel heeft van minder dan 3 procent.

Uitgebreid assortiment

Rosen concludeerde dat het uitgebreide assortiment van virtuele winkels een belangrijke trekpleister is. Zijn broer, Fred Rosen, topman van Ticketmaster, verkocht in het vierde kwartaal van 1997 voor 16,7 miljoen dollar aan tickets via zijn website. Mede dankzij steun van Intel slaagde Ticketmaster erin een website te bouwen met de laatste 3D-technieken. Deze site biedt bezoekers van sportevenementen de mogelijkheid vooraf het uitzicht van hun zitplaatsen te zien. Dit is virtueel nagebootst. Blijkt dit tegen te vallen dan heeft de koper van kaartjes de mogelijkheid een andere plek te kiezen of te kijken hoe het zicht vanuit dat punt is. Fred Rosen wil deze dienst ook in verschillende Europese landen gaan bieden.  CORR.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    FME wil beter klimaat voor eigen chipindustrie

    inQdo
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog niet

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Overheid

    Re­ge­rings­par­tij­en tegen snel Kamerdebat over DigiD

    Data & AI

    Kort KickstartAI verlengt samenwerking met oprichters, Dave Maasland verkoopt bedrijf aan Eset (en meer)

    Overheid

    BZK houdt cruciale info achter over standpunt Solvinity

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs