Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Internet vormt geen directe bedreiging voor uitgevers

22 februari 1996 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
correspondent
correspondent

LONDEN – Uitgevers van professionele, juridische en wetenschappelijke informatie worden niet direct bedreigd door Internet en andere online-systemen. Wel zal de rol van de uitgever, als poortwachter die bepaalt wat er wordt gepubliceerd, veranderen.

Dit concludeert de research-afdeling van Deutsche Morgan Grenfell in een rapport over de gevolgen van Internet voor de uitgeverij Wolters Kluwer. Internet brengt wel veel veranderingen met zich mee, maar deze hoeven de positie van de uitgevers niet te ondergraven. In een tijd van informatie-overvloed kunnen de uitgevers juist hun functie waarmaken, stelt het rapport.
Op Internet kan in principe iedereen zonder enige moeite zijn eigen uitgeverij opzetten. De uitgeverswereld raakt hierdoor gefragmenteerd. Een stroom van wetenschappelijke publikaties van verschillend niveau kan via Internet over de wereld worden uitgebraakt. Dit is een potentiële bedreiging voor het distributie-monopolie van de traditionele uitgevers.

Kwaliteitseisen

Maar hoe uitbundiger de stroom informatie, des te belangrijker de rol van de uitgever wordt. Deze kan het kaf van het koren scheiden, de kopij redactioneel bewerken en de stof samenvatten. Maar nog belangrijker is de status die een bepaald (wetenschappelijk) blad heeft. Opname van een artikel in zo’n publikatie betekent dat aan zekere kwaliteitseisen is voldaan. De reputatie van een blad wordt belangrijker in een markt vol verwarring. Dit verschijnsel wordt pregnanter wanneer via online-systemen een overvloed aan gepubliceerd materiaal wordt afgeleverd.
De sleutel tot het succes van uitgevers ligt bij de controle over de inhoud. Als de uitgevers de ‘content’ blijven bezitten, dan zullen ze ook de controle houden over de wijze van verspreiding. Deutsche Morgan Grenfell, een dochter van Deutsche Bank, ziet in Internet een geweldige uitdaging in plaats van een bedreiging voor de uitgevers. Het marktpotentieel wordt immers veel groter. Wel zullen uitgevers materiaal dat elektronisch wordt afgeleverd, duurder moeten maken. Hoe meer iemand gebruik maakt van online-diensten, des te meer zou deze voor de informatie moeten betalen. Corr.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Lenovo start refurbish-dienst voor bedrijven

    Risico, risk
    Security & Awareness

    Phishing en verouderde software vormen (nog altijd) grootste risico

    Data & AI

    Nvidia stopt Synopsys van Aart de Geus twee miljard toe

    Cloud & Infrastructuur

    Bird begint prijzenslag tegen CM.com

    cybercrime zorg hack
    Security & Awareness

    Kort: Nieuw zorgplatform Mitz niet veilig, feestdagen drukke periode voor cybercrime (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Cloud repatriation: hoe kiezen tussen publieke en private cloud?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs