Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

WK-voetbal kost 50 miljoen dollar aan IT

12 juni 1997 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

Het Comité Fran�ais d’Organisation (CFO) heeft ruim 50 miljoen dollar uitgetrokken om de automatisering van het wereldkampioenschap 1998 te bekostigen. De vier IT-sponsors, HP, EDS, Sybase en France Telecom, nemen een groot deel van de kosten voor hun rekening.

Het komende WK-voetbal speelt zich volgend jaar juni en juli af in Frankrijk. Tweeëndertig teams spelen in totaal 64 wedstrijden, verdeeld over tien stadions. CFO verwacht 2,5 miljoen toeschouwers, 50.000 medewerkers en officials, 10.000 journalisten en, cumulatief, 37 miljard tv-kijkers. De grootte en aantrekkingskracht van het project vereisen een betrouwbare en krachtige technologische infrastructuur. EDS is als systeemintegrator verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de applicaties en draagt zorg voor de integratie van de infrastructuur-componenten. Sybase levert databasehulpmiddelen. France Telecom zorgt voor het wide area network. HP levert de hardware-oplossing en ondersteunende diensten voor het informatienetwerk en de website.
De vereiste automatisering loopt uiteen van kantoorautomatisering tot en met een systeem om het weer te voorspellen. Extra veel aandacht gaat uit naar het ‘bedrijfskritische’ kaartverkoopsysteem. De pers krijgt de beschikking over systemen die informatie leveren over bijvoorbeeld uitslagen, teams en spelers. Fans kunnen via Internet (http://www.france98.com) informatie over het toernooi opvragen.
HP levert voor de infrastructuur zo’n 1800 werkstations, 100 Unix- en NT-servers, 100 netwerken ondersteund door hubs, routers en switches, een optical storage jukebox, 500 netwerkprinters, scanners, palmtops, HP Openmail, HP Openview en medische analyse-instrumenten voor onder andere dopingonderzoek. CFO heeft HP als hardware-leverancier gekozen vanwege zijn ervaring met het leveren van organisatiebrede IT-oplossingen. IBM viel uit de boot na zijn mislukte optreden als IT-dienstverlener van de Olympische Spelen van Atlanta vorig jaar. Sun, de sponsor van het WK-voetbal 1994 in de Verenigde Staten, bracht een lager bod uit dan HP. RS

Meer over

Sybase-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    6G maakt van het mobiele netwerk een landelijk dekkend radarsysteem

    Innovatie & Transformatie

    De contouren van de ai-native enterprise

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse tech laat zich gelden op MWC26 in Barcelona

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Lucanet speelt in op nieuwe KvK-verplichting, geslaagde test laserlink tussen vliegtuig en satelliet (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Eindhovense ai-chipmaker Axelera AI haalt ruim 250 miljoen op

    Innovatie & Transformatie

    Doorbraak ASML: krachtiger EUV-lichtbron verhoogt chipproductie fors

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs