Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Je verdient hier twee keer zoveel’

31 oktober 2000 - 23:00AchtergrondCarrière
Karina Meerman
Karina Meerman

"Well, I met this Dutch girl in Mexico…", is Roy Denning’ antwoord op de vraag hoe hij als Australische IT’er in Nederland verzeild is geraakt. De liefde dus. Denning streek in 1995 neer in Amsterdam om te zien of de relatie tussen hem en ’this Dutch girl’ zou werken. De relatie hield stand: reden voor Denning om Nederlands te gaan leren en een baan te zoeken. Nederlands spreekt hij nog steeds niet, maar inmiddels heeft hij wel zijn tweede IT-baan.

"In Australië was ik specialist in de LBMS-producten, inmiddels overgenomen door Platinum, later Computer Associates. Tijdens het zoeken naar een baan kwam ik een bedrijf tegen dat met de LBMS-software startte. Ze waren direct geïnteresseerd toen ik solliciteerde." Een werkvergunning was echter niet gemakkelijk geregeld. "Het was een nieuw bedrijf: ze hadden nog geen ervaring met het aannemen van buitenlanders. Dat betekende veel papierwerk. Het bedrijf moest bewijzen dat er geen Europeaan te vinden was, en vijf weken adverteren met de baan. Na een week of tien was het rond."
Met het bedrijf waar Denning werkte, ging het niet zo goed en hij ging op zoek naar een andere baan. Op internet vond hij een interessante baan bij een Nederlandse international. Daar werkt hij nu als projectmanager aan e-commerce projecten. De papierwinkel van werkvergunning en belasting heeft hij bij zijn tweede baan uitbesteed aan bureau Manaco International in Zoetermeer dat hem detacheert.

Seizoenen

Het werken in Nederland bevalt hem goed. "Je verdient hier twee keer zoveel", zegt hij. "Overigens zijn de kosten van levensonderhoud hier ook twee keer zo hoog, dus veel heb je er niet aan. Een echt ideale plaats om te wonen is moeilijk te vinden. Omdat taal niet mijn sterkste kant is, heb ik een Engelssprekende omgeving nodig. Nu werk ik aan internationale projecten, de voertaal is Engels. Ook in Amsterdam begrijpt iedereen me. Ik woon graag in Nederland: ik hou van de wisseling in de seizoenen en van een stad als Amsterdam met tientallen cafe’s en restaurants op loopafstand. Maar tegelijkertijd mis ik de ruimte die ik in Brisbane had."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Werkplek & Beheer

    Kort: Salesforce-project GGN faliekant mislukt (en meer) 

    Security & Awareness

    Kort: Politie zoekt Nederlanders in Odido-onderzoek, ICS besteedt it-platform uit aan Worldline

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Italiaanse restwarmte Equinix, SLTN volledig in handen van Eugène Tuijnman (en meer)

    Data & AI

    Twee van de vijf techreuzen koppelt ontslag direct aan ai

    Carrière

    Kort: Private equity stuwt banengroei, 9 op 10 it-leiders niet klaar voor ai-cyberaanvallen (en meer)

    Data & AI

    Kort: Digitale economie groeit ondanks krimp ict-banen, ai-ambities mkb missen vruchtbare grond (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs