Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Groeicertificaat stimuleert gebruik IT in mkb

23 oktober 1997 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

Ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf zetten informatietechnologie nauwelijks in op strategisch niveau. Het in het leven geroepen MKB-Groeicertificaat stimuleert hen om dit wel te doen.

Het MKB-Groeicertificaat is een initiatief van de Raad voor Accreditatie (RvA) en mkb-Nederland, ondersteund door het ministerie van Economische Zaken. Aanleiding vormt de onvrede bij mkb-bedrijven over het behalen van het traditionele ISO 9001/2-certificaat. De gemiddelde mkb-ondernemer ervaart de ISO 9000-normen als statisch, abstract en – daarom – bedrijfsvreemd. Daartegenover staat de eis van veel klanten dat een bedrijf ISO-gecertificeerd moet zijn.
Het groeicertificaat zorgt ervoor dat een ondernemer geleidelijk het nut inziet van de door ISO voorgeschreven kwaliteitseisen en werkwijzen, zegt Victor Wegener, lid van de werkgroep MKB-Groeicertificaat en als bedrijfskundige werkzaam bij Getronics. "In vier fasen werkt de ondernemer aan de invoering van een professionele bedrijfsvoering. De eerste twee fasen zijn organisatie-richtend en -inrichtend; de derde staat in het teken van het daadwerkelijk invoeren van verbeteringen en de vierde wordt afgesloten met een ISO-certificaat. De door de RvA geaccrediteerde instellingen mogen de fasen officieel begeleiden en het groeicertificaat uitreiken."

Top-down-benadering

Volgens Wegener onderscheidt het MKB-Groeicertificaat zich van de ISO-certificering door de top-down-benadering. "In het ISO-traject staan werkwijzen beschreven volgens de ISO-normen, terwijl de praktijk daarvan afwijkt. Het groeicertificatieschema volgt daarentegen de gedachtegang van de ondernemer: hij moet eerst zijn beleid formuleren, daarna beschrijft hij zijn productieproces en wordt zijn beleid hierop getoetst. Uit die toetsing komen aanbevelingen voor verbeteringen naar voren. Het begeleiden van dit schema biedt mogelijkheden voor de IT-branche: nu kan de mkb’er gestimuleerd worden om informatietechnologie op strategisch niveau in te zetten."
In december zullen certificatie-instellingen in staat zijn het traject van het MKB-Groeicertificaat te begeleiden. Een aantal midden- en kleinbedrijven heeft het inmiddels getest. Diverse branche-organisaties ondersteunen het initiatief. Ook grotere ondernemingen tonen belangstelling voor deze nieuwe benadering van total quality management, aldus Wegener.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Komeet
    Data & AI

    Kort: Nvidia stijgt als een komeet, Gartner ziet ai-uitgaven verder oplopen (en meer)

    Cover ezine mei 2026
    Security & Awareness

    Nieuw e-zine: Digitale soevereiniteit in de praktijk

    Security & Awareness

    De zwakste schakel telt

    Governance & Privacy

    Privacyclubs: koers VWS maakt zorgcommunicatie onnodig kwetsbaar

    Overheid

    BZK houdt cruciale info achter over standpunt Solvinity

    Overheid

    Digitale dienst moet bij overheid gebruik standaarden afdwingen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs