Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Offshoren in België (René Rippen)

12 mei 2005 - 22:00AchtergrondCarrière
René Rippen
René Rippen

Cto Kristin Lovejoy van het Delftse Consul (in risk-management) geeft elders in deze Computable een opmerkelijk advies aan ict’ers: ‘ga bedrijfseconomie studeren om te begrijpen waar het in het bedrijfsleven om gaat.’

Met die kennis gewapend vallen de gevolgen van Sarbanes-Oxley en Basel II voor banken, financiële instituties en (later) andere ondernemingen in de keten beter te begrijpen en in te schatten, zo is haar redenering. Haar betoog richt zich met name op de beteugeling van de operationele risico’s die de banken lopen, bijvoorbeeld door de werking (of het falen) van hun ict-systemen. Op straffe van forse reserveringen, want de aandeelhouder houdt niet van grote, en vooral niet van onverwachte storingen in de geldfabriek. Voorlopig lijken de risico’s echter voornamelijk door de ict-medewerkers van die banken te worden gelopen. Met honderden tegelijk moeten ze vrezen voor hun arbeidsplaats. ABN-Amro nam het voortouw, ING is de zwenking aan het maken en Fortis ‘speelt met de gedachte.’ De angstige blik van de bedreigde bank-ict’er richtte zich tot voor kort automatisch op exotische locaties als Bangalore of Mumbai in India, of Praag, Brno en Sofia in Oost-Europa. Maar voor ‘offshoring’ hoef je tegenwoordig niet zo ver meer weg; dat kan al iets voorbij Sint-Job-in-het-Goor, vanaf Breda een half uurtje met de auto. In België: na het CWI-rekencentrum dat in het IBM-kantoor te Brussel wordt ondergebracht, duiken onze zuiderburen nu ook bij Fortis op als concentratiepunt van (Nederlandse) ict-activiteiten. Pikant detail daarbij is dat zowel bij ING (met Tilmant) als bij Fortis (met Votron) een Belgische ceo aan het roer staat. België is niet bepaald een lagelonenland en de rekenmachines waaruit de besparingscijfers rollen zijn mondiaal, mogen we aannemen. Maar onze zuiderburen als vestigingsalternatief voor Nederland: is dat nou een oorzaak van de Europese Unie of een gevolg van de Europese Unie?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    2026 ziet er glanzend uit voor ASML

    Carrière

    UWV benoemt nieuwe cio en cto

    shutterstock_2482811801 Panchenko Vladimir 16x9
    Carrière

    Kort: werknemer baalt van legacy-it, klanten ‘daten’ met nep­pro­fie­len (en meer)

    Carrière

    ASML en bonden slechts ‘nanometers’ genaderd

    Vacature
    Data & AI

    Kort: AFM jaagt op it-experts, Accenture en Google openen soeverein it-centrum (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs