Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Jaarcontract ‘heilige koe’ voor DaimlerChrysler

17 februari 2005 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

DaimlerChrysler Nederland heeft zijn beheer en ondersteuning van de lokale it-omgeving uitbesteed aan NextiraOne. Het contract heeft slechts een looptijd van één jaar, maar dat is algemeen beleid, stelt de autofabrikant.

NextiraOne
NextiraOne is in Nederland gevestigd in Den Haag. Het bedrijf maakte vijf jaar geleden als distributeur van communicatieoplossingen nog deel uit van Alcatel. Het telecombedrijf verkocht deze Europese activiteit aan de investeringsmaatschappij Platinum Equity die het op zijn beurt samenvoegde met het reeds in de VS aanwezige NextiraOne. Inmiddels werken er in de Nederlandse vestiging van de leverancier van infrastructuurbeheerdiensten circa tachtig man.
NextiraOne beheert de lokale werkplekken (475) en servers van DaimlerChrysler Nederland (800 werknemers), en voert het lan- en wan-beheer uit. De ondersteuning vindt plaats op locatie en vanuit de helpdesk van NextiraOne in Den Haag. De auto-importeur zegt dat het contract tot kostenbesparing leidt en dat de samenwerking met NextiraOne tevens toegang biedt tot een uitgebreider pakket aan diensten op het gebied van telefonie, data, convergentie, beveiliging en helpdeskoplossingen.
“Zo laag mogelijke kosten tegen een kwalitatief zo hoog mogelijke dienstverlening: dat is de doelstelling van ons beleid”, zegt Jan Jutte, ‘chief information officer’ bij DaimlerChrysler. Jutte vertelt dat Citee het it-beheer in 1999 overnam en de automatiseerder deze doelstelling uiteindelijk in 2003/2004 waarmaakte. Er ontstond echter een probleem toen Real Time Companies, dat Citee had ingelijfd, in 2004 over de kop ging. De continuïteit van de dienstverlening dreigde in gevaar te komen. Het Amerikaanse NextiraOne kocht vervolgens in oktober 2004 uit de failliete boedel de activiteiten (plus 17 man personeel) van Citee, gericht op het beheer van servers en desktopapplicaties in de kantooromgeving. “Wij hebben de relatie met DaimlerChrysler weer opgepakt en de dienstverlening gecontinueerd. Daarover waren ze dusdanig tevreden dat dit in een eenjarig contract is omgezet,” vertelt Hans Deus, de directeur van de services-afdeling.
Dat het contract ‘slechts’ een jaar beslaat, is bedrijfsbeleid, stelt Cees Boer, manager Business Support bij DaimlerChrysler Nederland. “We sluiten nooit langjarige contracten met leveranciers, tenzij er grote prijsvoordelen te behalen zijn. Wij gaan uit van een duurzame samenwerking met partners, maar ervaring leert dat eenjarige overeenkomsten de leveranciers scherp houden.” Op de vraag of Debis, de vroegere it-dochter van DaimlerChrysler die een paar jaar geleden is opgegaan in T-Systems (van Deutsche Telekom), nog een rol speelt, zegt Jutte: “In Nederland niet meer, maar in moederland Duitsland wel. Daar is T-Systems betrokken bij de centraal aangestuurde ict-projecten, het mainframebeheer en de applicatieontwikkeling.”< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    AI-Impactbarometer op rood: AP eist snelle actie kabinet

    Jacob Spoelstra
    Governance & Privacy

    Spoelstra Spreekt: Hunted

    Overheid

    Kathmann: Stoppen migratie naar Amerikaans omzetbelastingsysteem kan nog  

    Governance & Privacy

    Kort: Gemeenten boeken weinig winst in security, VGZ verlengt werkplekcontract met OGD (en meer)

    5 grootste ot incidenten
    Security & Awareness

    Deze 5 ot-incidenten hebben de security-wereld wakker geschud

    Overheid

    Digitale autonomie en de uitbesteding applicatiediensten omzetbelasting door de Staat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs