Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Samen sterk

08 december 2005 - 23:00AchtergrondCarrière
Kim Loohuis
Kim Loohuis

De plannen van de Europese Commissie voor een Europees technologie-instituut doorkruizen niet de plannen van de drie Nederlandse technisch universiteiten om nauwer te samenwerken.

Begin dit jaar opperde commissievoorzitter Barroso in het Europees Parlement de oprichting van een gezamenlijk Europees topinstituut, het European Institute of Technology (EIT), dat de tegenhanger van het Amerikaanse MIT zou moeten worden.
Onlangs is de Europese Commissie een open consultatie gestart over de wenselijkheid en het mogelijke model van zo’n instituut. Volgens collegevoorzitter Hans van Luijk van de Technische Universiteit in Delft is het EIT ook niet direct een stimulans voor Europese universiteiten om te gaan samenwerken. “Het zal nog jaren duren voor zo’n EIT kan worden verwezenlijkt”, zegt hij in het universiteitsblad TU Delta. De drie universiteiten proberen wel gezamenlijk te reageren op de open consultatie. Volgens collegevoorzitter Amandus Lundqvist van de TU/e is dat een kwestie van positionering. “De TU/e is toch een wat kleine universiteit, maar als je de drie TU’s optelt, praat je over het grootste technologische instituut van Europa. Daar kunnen ze niet zomaar omheen”, zegt hij in het Eindhovense universiteitsblad.

Vestigingsplaats

De EC heeft nog geen duidelijk beeld van een mogelijk technologisch topinstituut. Vanaf ‘scratch’ beginnen heeft weinig zin, omdat dit te veel tijd en moeite kost. Daarnaast kan het veel getouwtrek veroorzaken over de vestigingsplaats. Zowel Frankrijk als Duitsland heeft zich al kandidaat gesteld als mogelijke vestigingsplaats. Het lobby-comité Cometis (Committee for a European Technology Institute in Strasbourg) stelt voor dat het EIT zich vestigt in het gebouw van het Europees Parlement in Straatsburg.
Vestiging van het European Institute for Technology kan in 2009 gerealiseerd zijn, maar de EC zal eerst op basis van de binnengekomen reacties op de open consultatie een aanbeveling schrijven over de oprichting van het instituut.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelCarrière

    Veroordeelde ASML-spion overtrad sancties en pleegde computervredebreuk

    AchtergrondCarrière

    OR kritisch, UWV vastberaden: start reorganisatie met ‘Verandermotor’

    British Post Office
    AchtergrondOverheid

    Britse postkantoorschandaal: Fujitsu-software leidde tot rechtsdwalingen met tragische gevolgen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: groeigeld voor Conpend en Basetime, Odin koopt Assyst (en meer)

    Beursvloer Cybersec Netherlands
    EventsSecurity & Awareness

    Waarom Amerikaanse techreuzen geen soevereiniteit kunnen garanderen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs