Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Platform schoolt 200 werkzoekenden

02 oktober 1997 - 22:00AchtergrondCarrière
Stan de Jong
Stan de Jong

Het nieuwe Centrum Arbeidsmarktvraagstukken Informatie- en Communicatietechnologie gaat tweehonderd hoogopgeleide werkzoekenden omscholen tot automatiseerder. In oktober beginnen de eerste cursisten, die minimaal een half jaar werkloos moeten zijn. Het gaat ondermeer om opleidingen tot informatieanalist, Internet-adviseur en IT-beheerder.

Het platform werd in februari opgericht door een aantal bedrijven, waaronder Roccade en Oracle, opleidingsinstituten en werknemersorganisaties. Het deze week voor het eerst naar buiten tredende platform inventariseert functie- en opleidingseisen en signaleert trends op de IT-arbeidsmarkt. Voorts wordt samenwerking gezocht met andere sectoren, zoals bank- en verzekeringswezen, waar ook grote tekorten aan IT’ers zijn ontstaan. De scholing gebeurt met subsidie van het Centraal Bureau voor de Arbeidsvoorziening. De arbeidsbureaus stellen sinds enkele jaren geld ter beschikking aan branches om vraag en aanbod beter op elkaar af te stemmen. Dit subsidiepotje is pas onlangs ‘ontdekt’ door de IT-sector.
Het is dringen op de scholingsmarkt voor werkzoekenden. Er zijn zeker vijf clubs die werkzoekenden omscholen tot IT’er, waarvan Pion de bekendste is. Talloze bedrijven proberen het tegenwoordig ook op die manier. "Het is niet makkelijk in de kaartenbakken van arbeidsbureaus voldoende geschikte mensen te vinden. Zeker omdat we als eis stellen dat kandidaten werkervaring hebben. Toch hebben we al honderd personen geselecteerd", aldus Jos Maas, directeur van uitvoerend bureau Course Ware. Er bestaat geen afnamegarantie door werkgevers, maar Maas verwacht dat ze na hun opleiding meteen aan de slag kunnen. In tegenstelling tot de Pion-cursussen is de scholing voor werkzoekenden gratis. SJ

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Saba, eiland, Caribisch
    ActueelCarrière

    Kort: Postcodes voor Caribisch Nederland, LAI uit Schiedam beste HPE-opleider, Gates fakkelt Musk af

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Je baan verdwijnt

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    man kijkt naar het korte nieuwsoverzicht van Computable
    ActueelCarrière

    Kort: Aanvalsdetectie ai-agents, kenniskloof cio’s, overnames Wolters Kluwer, Esprit ICT en Main

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs