Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Taakgroep Risseeuw wil flexibel scholingsaanbod

23 september 1999 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Michiel Couzy
Michiel Couzy

ICT-scholing voor niet-automatiseerders, parttime opleidingen, duale trajecten en een flexibel aanbod van de opleidingen. Dit zijn enkele aanbevelingen die de taakgroep ‘Werken aan ICT’ op 19 oktober zal presenteren. Deze groep onder leiding van Ton Risseeuw adviseert de overheid over de problemen op de arbeidsmarkt van automatiseerders.

Volgens minister Jorritsma komt de taakgroep met maatregelen voor de korte, middellange en lange termijn. Allereerst werkt de ‘commissie Risseeuw’ aan voorstellen om het imago van de ICT-branche op te vijzelen. Dit moet er toe leiden dat meer scholieren kiezen voor een carrière in de automatisering. Deze maatregelen zullen echter pas over enkele jaren gevolgen hebben op de krappe arbeidsmarkt.
Volgens professor Frans van Vught, rector magnificus van de Universiteit Twente en lid van de taakgroep, moeten er ook voorstellen komen die gevolgen hebben op de korte termijn. Een belangrijk element hierin vormt het ‘stapelbaar maken van de opleidingen’. Dit houdt in dat ICT’ers tijdens hun loopbaan studiepunten van verschillende automatiseringsopleidingen kunnen verzamelen en vervolgens samenvoegen. De ‘gestapelde’ studiepunten geven dan recht op een erkende titel. Het op grote schaal stapelen van studies moet ervoor zorgen dat het aanbod van opleidingen en hiermee de uitstroom op de arbeidsmarkt worden vergroot. Bovendien kunnen studenten via korte opleidingstrajecten snel op de arbeidsmarkt terechtkomen.

Geld

Daarnaast wordt er in de taakgroep gesproken over ICT-opleidingen voor niet-automatiseerders, deeltijdstudies en duale trajecten, waarbij studenten leren en werken tegelijk. Als de taakgroep in oktober de aanbevelingen heeft gepresenteerd, zijn overheid, bedrijfsleven en universiteiten aan zet. Zij moeten vervolgens actie ondernemen.
Volgens Van Vught moet de regering hiervoor geld vrijmaken. Als grove schatting noemt hij een bedrag van honderd miljoen gulden. "Dit zal best op problemen stuiten. Aan de andere kant hoor ik echter dat er een financieringsoverschot ontstaat. Dan kan er misschien in ICT worden geïnvesteerd."

Kamerdebat

Het oplossen van de problemen op de arbeidsmarkt is een belangrijk onderdeel van het ICT-beleid van de overheid. De Tweede Kamer boog zich vorige week over de kabinetsnota De Digitale Delta. De parlementariërs hadden veelal waardering voor de nota, maar plaatsten hier en daar enkele kanttekeningen. Zo maken Marjet van Zuijlen (PvdA) en Mohamed Rabbae (GroenLinks) zich zorgen over de coördinatie van het beleid. Zes bewindslieden hebben de nota ondertekend. "Wie coördineert wat", vroeg Van Zuijlen zich af. Hella Voûte-Droste (VVD) vindt dat het kabinet de meetlat hoger moet leggen om te streven naar een positie van Nederland als Europese Silicon Valley.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Onrust bij Simac door nieuw functiehuis

    ActueelCarrière

    Kort: Gezamenlijke editie ICT&Logistiek en Logistica Next, opnieuw reorganisatie bij Microsoft (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Paul Broekhuizen leidt Fsas Benelux, Brink Software verkocht (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs