Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Geen computers uit studeerbaarheidsfonds

04 september 1997 - 22:00AchtergrondCarrière
Stan de Jong
Stan de Jong

De Universiteit van Amsterdam mag geen computers aanschaffen van geld uit het ‘studeerbaarheidsfonds’. De commissie Wijnen, die over de aanvragen bij minister Ritzen adviseert, heeft opnieuw vier projecten afgekeurd. Het college van bestuur van de Universiteit van Amsterdam (UvA) is ziedend.

Het studeerbaarheidsfonds is een voorziening van 500 miljoen gulden waarmee hogescholen en universiteiten de kwaliteit en studeerbaarheid van hun onderwijs kunnen verbeteren. In drie ronden mogen projectaanvragen worden ingediend. Dit jaar (de tweede ronde) zijn 1090 projecten ingediend, waarvan 923 een positief oordeel van de commissie kregen. De UvA zag maar liefst vier ‘bovenfacultaire’ projecten voor de tweede keer door de commissie afgewezen. Daarmee gaat haar een bedrag van vijf miljoen gulden aan de neus voorbij. Het grootste deel van dit bedrag was bestemd voor de inrichting van computerzalen.
Volgens de commissie Wijnen betreft het zuiver materiële investeringen. Daar is het fonds niet voor bedoeld. Er zou te weinig onderwijskundige onderbouwing van de plannen zijn. Het college van de UvA is vooral zo kwaad omdat men in een gesprek met Ritzen de indruk had gekregen dat ditmaal wèl materiële voorzieningen uit het fonds kunnen worden betaald. Bovendien zouden de plannen beter zijn onderbouwd. Het ontgaat het universiteitsbestuur waarom computers niet tot verbetering van het onderwijs kunnen leiden.
Volgens een woordvoerder van het ministerie is het oordeel van Ritzen nog niet bekend. Tot nu toe heeft hij netjes het advies van de commissie opgevolgd. Dat de minister behoorlijk met de zaak in zijn maag zit, blijkt uit het feit dat de UvA-projecten de enige zijn waarover hij nog geen beslissing heeft geveld. SJ

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Laptop in brand
    Werkplek & Beheer

    Van incident naar impact: waarom ‘dex-it’ strategisch maakt

    Carrière

    Kort: ASM bouwt nieuw hoofdkantoor in Almere, Colaers terug op het oude Cegeka-nest (en meer)

    Carrière

    Rechter: Chinese hr-man Nexperia terecht buitenspel gezet

    Carrière

    Engineer in ai-tijdperk is dirigent én architect

    Carrière

    Vakbonden roepen ict’ers op mee te doen aan salarisonderzoek

    Innovatie & Transformatie

    Ai-toepassingen krijgen vaart in 2026 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs