Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Herstart Comdex Europa misser van de eerste orde

02 mei 1996 - 22:00AchtergrondCarrière
correspondent
correspondent

LONDEN – De herintroductie van de Comdex in Europa door organisator Softbank is een debâcle geworden. Slechts één tentoonstellingshal was bezet met een allegaartje van exposanten, die meestal lukraak bij elkaar stonden. Alleen op het gebied van ‘network computing’ en ‘multimedia’ viel nog enig verband te ontwaren.

De Comdex/UK bood voor een entreeprijs van 250 gulden nog niet een achtste van het aantal exposanten dat in de herfst naar de Amerikaanse Comdex in Las Vegas pleegt te komen. Maar wat erger is, vrijwel alle toonaangevende fabrikanten ontbraken in het Earls Court Exhibition Centre. Van de bekende IT-ondernemingen waren alleen bedrijven als Canon, Casio, Computer Associates, Kodak, Motorola, Panasonic, Philips, Psion, Sharp, Sony en Texas Instruments aanwezig met merendeels kleine stands. Verder moesten de bezoekers het doen met louter lokale ondernemingen als Biblesoft, dat een Anglicaanse versie van de PC studiebijbel toonde.
Met enthousiasme werd de bezoeker een stand ingelokt waar een fabrikant een soort airbag liet zien voor het vervoer van breekbare voorwerpen. Ter demonstratie blies een dame een plastic zakje op en stopte er een gloeilamp in. Vervolgens werd dit alles op de grond gesmeten: de lamp bleef heel! Niemand kon uitleggen wat dit met IT had te maken.

Primeurs

De beursorganisator meldde trots meer dan honderd nieuwe produkt-aankondigingen. Maar het merendeel hiervan betrof primeurs voor Engeland, zoals de Kodak Digital Science DC50 zoom camera en de nieuwe versie van Intels multipoint ProShare System.
Voor het overige miste de beurs elke glans. De nieuwe eigenaar van Comdex, de Japanner Masayoshi Son, heeft grootste plannen met de beurs. Hij wil overal ter wereld beurzen onder de naam Comdex exploiteren. Na Las Vegas, Vancouver, Mexico City, Rio de Janeiro, Chicago, Toronto, Sao Paulo en Singapore hebben nu ook Londen en Montréal een Comdex gekregen. De voormalige organisator Interface Group heeft al in de periode 1982 tot en met 1987 diverse pogingen gedaan een Comdex Europe van de grond te krijgen; eerst in Amsterdam, gevolgd door Nice. Uiteindelijk is de beurs een roemloze dood gestorven. Softbank geeft vooralsnog niet op, want voor volgend jaar staat een beurs in Parijs op de planning, terwijl ook evenementen in China en Japan voor de deur staan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Per­so­neels­te­kort stuwt in­ves­te­rin­gen in au­to­ma­ti­se­ring en ai

    Carrière

    Bestuurders buitenspel, 6 keer strijd in de bedrijfstop

    Carrière

    Kort: Betty Blocks herijkt zichzelf, SoftBank steekt 75 miljard in Franse ai (en meer)

    Carrière

    Benelux koploper in ai, maar tekort aan digitaal talent speelt parten

    Carrière

    Nathan Ducastel moet Nederlandse Digitaliseringsstrategie aanjagen

    Innovatie & Transformatie

    VU-hoogleraar Giuffrida wint pres­ti­gi­eu­ze Intel- award

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs