Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Pil en Pat succesvol

07 maart 1996 - 23:00AchtergrondCarrière
Cok de Zwart
Cok de Zwart

EINDHOVEN – Het Praktijkcentrum voor Informatietechnologie, Advies & Training (Pat) is in samenwerking met de Stichting Kennisbank in Tilburg gestart met het project ‘IT in het mkb’. Dit project volgt hetzelfde concept als het Project Innovatie en Logistiek (Pil) dat onlangs in Eindhoven is afgerond.

In het kader van het economisch stimuleringsprogramma Stimulus in de regio Eindhoven, waarvoor de Europese Unie meer dan 250 miljoen gulden heeft beschikbaar gesteld, is het Pat vorig jaar het Project Innovatie en Logistiek gestart. Doel was enerzijds het bevorderen van het toepassen van IT bij het midden- en kleinbedrijf in de distributie- en transportsector en anderzijds werkzoekende hbo-ers en academici aan een baan te helpen.
‘In veel kleinere bedrijven ontbreekt het vaak aan tijd, capaciteit en kennis om projecten op het gebied van logistiek en IT te starten. Bij de arbeidsbureaus in Brabant staan echter veel mensen als werkzoekend ingeschreven die in principe de capaciteit hebben om dergelijke projecten op te pakken. Het gaat niet alleen om schoolverlaters, maar ook om ex-werknemers van bedrijven als Philips en Daf. Met Pil hebben we geprobeerd een brug te slaan tussen het gebrek aan kennis in het mkb en de onbenutte kennis van hoger opgeleiden zonder werk’, zegt projectleider L. van Cuijk.
Nadat een aantal bedrijven was benaderd en de projecten op financiële en praktische haalbaarheid waren uitgezocht, zijn veertien werkzoekenden geselecteerd en gekoppeld aan de projecten. Na een op het specifieke project gerichte opleiding werden de deelnemers gedurende zes maanden bij de bedrijven gedetacheerd.
Van de veertien deelnemers hebben er inmiddels twaalf een arbeidscontract; zes van hen zijn in dienst getreden bij het bedrijf waar zij hun opdracht hebben uitgevoerd.
Volgens een vergelijkbaar concept is nu in Tilburg het project ‘IT in het mkb’ gestart, terwijl er volgens Van Cuijk plannen zijn om ook iets dergelijks in de regio Twente te starten. CZ

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelCarrière

    Veroordeelde ASML-spion overtrad sancties en pleegde computervredebreuk

    AchtergrondCarrière

    OR kritisch, UWV vastberaden: start reorganisatie met ‘Verandermotor’

    British Post Office
    AchtergrondOverheid

    Britse postkantoorschandaal: Fujitsu-software leidde tot rechtsdwalingen met tragische gevolgen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: groeigeld voor Conpend en Basetime, Odin koopt Assyst (en meer)

    Beursvloer Cybersec Netherlands
    EventsSecurity & Awareness

    Waarom Amerikaanse techreuzen geen soevereiniteit kunnen garanderen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs