Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Belangstelling voor studies blijft dalen

25 januari 1996 - 23:00AchtergrondCarrière
Cok de Zwart
Cok de Zwart

AMSTERDAM – De animo voor een studie in het academisch en hoger beroepsonderwijs lijkt komend jaar opnieuw te dalen. Het aantal vooraanmeldingen dat in januari is geteld, ligt gemiddeld 12 procent lager dan vorig jaar. De Universiteit Twente spant wel de kroon. Daar is de daling ten opzichte van 1995 bijna 30 procent.

Deze gegevens heeft de Informatie Beheer Groep (IB-Groep) in Groningen bekend gemaakt. Volgens de IB-Groep is het echter nog te vroeg om uit deze cijfers definitieve conclusies te trekken. Studenten blijken zich steeds later in het jaar aan te melden.
De TU Twente is met een daling van bijna 30 procent voorlopig de grootste verliezer. Vorig jaar meldden zich voor Enschede 19 procent minder studenten aan dan in 1994. Voor vijf universiteiten daalt de belangstelling een stuk minder dan vorig jaar. De Landbouw Universiteit laat zelfs een stijging zien. De Technische Universiteit Eindhoven laat een daling zien van 0,7 procent ten opzichte van 24 procent vorig jaar. Bij de Erasmus Universiteit liepen de aanmeldingen 1 procent terug. De Universiteit van Amsterdam vertoont een daling van 11,7 procent in de vooraanmeldingen ten opzichte van vorig jaar. Zij trekt minder studenten dan de universiteiten in Utrecht, Tilburg en Groningen.
‘Sombere vooruitzichten’, zo stelt UT Nieuws, het weekblad van de Universiteit Twente, ‘Temeer daar de directe concurrenten Delft en Eindhoven geen of minder last hebben van dalende vooraanmeldingen.’ Op de vraag waarom de animo voor een studie in Twente nog steeds daalt, heeft men in Enschede geen duidelijk antwoord.
De vooraanmeldingen voor de informatica-studies laten een divers beeld zien: in Twente zijn deze gedaald; in Delft en Eindhoven is een kleine stijging te zien. Dat geldt ook voor de opleiding Informatietechniek in Eindhoven. CZ

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Onrust bij Simac door nieuw functiehuis

    ActueelCarrière

    Kort: Gezamenlijke editie ICT&Logistiek en Logistica Next, opnieuw reorganisatie bij Microsoft (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Paul Broekhuizen leidt Fsas Benelux, Brink Software verkocht (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs