Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Oplossing voor spam komt nooit’

20 november 2003 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
José Delameilleure
José Delameilleure

Spamfilters doen meer kwaad dan goed. We moeten er ons bij neerleggen, spam zal alleen maar erger worden." Dat is de mening van een panel van experts dat aan de vooravond van de Comdex-beurs in Las Vegas een aantal technologische thema’s aansneed.

Traditiegetrouw krijgen persmensen op Comdex van een aantal experts een voorsmaakje van wat de beurs zal bieden. Een greep uit de meningen van toplui van Meta Group, Reuters, het Ieee, risicokapitalist Parch Venture Partners en consultant Creative Strategies.
Het duurt zeker nog vijf tot tien jaar voordat er echt gecombineerde mobiele apparaten komen die tegelijk pda, telefoon, mp3-speler en camera zijn en die ook nog met alle draadloze netwerken kunnen communiceren. "Roaming voor spraak en data blijft in de VS nog vele jaren een droom." Overigens: alleen technologiefreaks hebben een pda. De consument moet er nog niet van weten.

Oplossing

Ooit werd er verondersteld dat Instant Messaging een oplossing was voor spam-mail, maar ook dit blijkt ijdele hoop. Net zo met ‘mobilofonie’ ofwel mobile telefonie. "Leg je er bij neer. Want één bericht missen dat door een spamfilter tegengehouden wordt, is erger dan twintig andere spamboodschappen moeten wissen."
De experts zijn wel enthousiast als het gaat om rfid. Radio frequency identification is een doos van Pandora die geopend wordt. Activisten rond privacy worden nu pas echt wakker door de bedreigingen van rfid. De komende jaren blijft het toepasbaar voor een betere toeleveringsketen (supply chain).
De doorbraak van de ’tablet-pc’ blijft voorlopig uit. Deze hulpmiddelen beperken zich tot niches. We zijn allemaal opgevoed om met een toetsenbord te werken. Alleen tablet-pc’s die zowel handschriftherkenning als toetsenbord combineren hebben een kans. "Spraakherkenning maakt trouwens veel meer kans dan schriftherkenning."
Veel marktkenners hebben hun bedenkingen over biometrische verificatie: het merendeel van deze beveiligingsmethoden lijkt nergens op. Herkennen van vingerafdrukken staat nergens als ‘de oplossing’. Ook alle andere methodes zijn makkelijk te omzeilen.
Wat betreft Microsoft en beveiliging wordt de mening van expert goed verwoord door Chris Burns van Meta Group. "8 procent van mijn klanten kende geen problemen met de laatste virussen. En toch gebruikten ze Windows. Het is een schande, en hun eigen schuld, dat de andere 92 procent wel problemen ondervonden."
Linux: het duurt nog jaren eer Linux algemeen aanvaard wordt in bedrijven. En Linux op de desktop is nog veel verder af.
Amerika heeft de mond vol van ‘Offshore outsourcing’. Het uitbesteden naar lage lonen landen is heel goed voor de wereld economie, maar wel slecht voor de Amerikaanse – en ook Europese. Er is echter geen enkele economisch verantwoorde reden om een aantal it-taken niet uit te besteden aan landen als India en China.< BR>

Meer over

E-mailmanagement

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs