Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Oplossing voor spam komt nooit’

20 november 2003 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
José Delameilleure
José Delameilleure

Spamfilters doen meer kwaad dan goed. We moeten er ons bij neerleggen, spam zal alleen maar erger worden." Dat is de mening van een panel van experts dat aan de vooravond van de Comdex-beurs in Las Vegas een aantal technologische thema’s aansneed.

Traditiegetrouw krijgen persmensen op Comdex van een aantal experts een voorsmaakje van wat de beurs zal bieden. Een greep uit de meningen van toplui van Meta Group, Reuters, het Ieee, risicokapitalist Parch Venture Partners en consultant Creative Strategies.
Het duurt zeker nog vijf tot tien jaar voordat er echt gecombineerde mobiele apparaten komen die tegelijk pda, telefoon, mp3-speler en camera zijn en die ook nog met alle draadloze netwerken kunnen communiceren. "Roaming voor spraak en data blijft in de VS nog vele jaren een droom." Overigens: alleen technologiefreaks hebben een pda. De consument moet er nog niet van weten.

Oplossing

Ooit werd er verondersteld dat Instant Messaging een oplossing was voor spam-mail, maar ook dit blijkt ijdele hoop. Net zo met ‘mobilofonie’ ofwel mobile telefonie. "Leg je er bij neer. Want één bericht missen dat door een spamfilter tegengehouden wordt, is erger dan twintig andere spamboodschappen moeten wissen."
De experts zijn wel enthousiast als het gaat om rfid. Radio frequency identification is een doos van Pandora die geopend wordt. Activisten rond privacy worden nu pas echt wakker door de bedreigingen van rfid. De komende jaren blijft het toepasbaar voor een betere toeleveringsketen (supply chain).
De doorbraak van de ’tablet-pc’ blijft voorlopig uit. Deze hulpmiddelen beperken zich tot niches. We zijn allemaal opgevoed om met een toetsenbord te werken. Alleen tablet-pc’s die zowel handschriftherkenning als toetsenbord combineren hebben een kans. "Spraakherkenning maakt trouwens veel meer kans dan schriftherkenning."
Veel marktkenners hebben hun bedenkingen over biometrische verificatie: het merendeel van deze beveiligingsmethoden lijkt nergens op. Herkennen van vingerafdrukken staat nergens als ‘de oplossing’. Ook alle andere methodes zijn makkelijk te omzeilen.
Wat betreft Microsoft en beveiliging wordt de mening van expert goed verwoord door Chris Burns van Meta Group. "8 procent van mijn klanten kende geen problemen met de laatste virussen. En toch gebruikten ze Windows. Het is een schande, en hun eigen schuld, dat de andere 92 procent wel problemen ondervonden."
Linux: het duurt nog jaren eer Linux algemeen aanvaard wordt in bedrijven. En Linux op de desktop is nog veel verder af.
Amerika heeft de mond vol van ‘Offshore outsourcing’. Het uitbesteden naar lage lonen landen is heel goed voor de wereld economie, maar wel slecht voor de Amerikaanse – en ook Europese. Er is echter geen enkele economisch verantwoorde reden om een aantal it-taken niet uit te besteden aan landen als India en China.< BR>

Meer over

E-mailmanagement

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: AP helpt bij medische data in cloud, Europol haalt bezem door darkweb (en meer)

    deal ceo
    Cloud & Infrastructuur

    Als eerste lokale Benelux-partner officieel erkend door Anthropic

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs