Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Britse overheidinstellingen moeten inkopen via het web

24 september 1998 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Arthur Graaff
Arthur Graaff

De Britse minister voor industrie, Peter Mandelson, heeft aangekondigd dat alle Britse overheidsinstellingen met ingang van 2001 90 procent van hun reguliere inkoop elektronisch moeten verrichten. Bovendien zal hij ertoe bijdragen dat de UK Europa’s ‘digitale laboratorium’ voor e-commerce wordt. In een reactie laat het Nederlandse ministerie van EZ weten extra te gaan investeren in Internet.

Mandelson hield zijn eerste grote speech sinds zijn aantreden als minister. Hij uitte meteen sterke kritiek op de houding van de Britse ondernemers. Deze zou te afwachtend zijn, terwijl bovendien eenderde van het Britse publiek sterke twijfels heeft over de voordelen van digitale technologie. Mandelson ziet voor de regering een voorname rol weggelegd in het scheppen van de juiste voorwaarden voor de ontwikkeling. Concurrentie, en niet regelgeving, lijkt hem de aangewezen weg. Hij beloofde wel snelle wetgeving om ondergeschikte problemen met encryptie en digitale handtekeningen op te lossen.

Verhoudingen veranderen

Het samenvallen van de opbloei van elektronische handel en de introductie van de euro zal de concurrentieverhoudingen in Europa volgens Mandelson aanzienlijk veranderen. "De euro en de nieuwe digitale economie zullen een schel, onthullend licht op niet-concurrerende bedrijven werpen." De Britse ondernemers hebben een goede startpositie, zo meent hij, om van de UK het Europese proefterrein voor digitale producten en diensten te maken, waardoor deze Britse bedrijven een leidinggevende plaats in de wereld kunnen innemen.

Gigaport

De Nederlandse overheid zal het inkoopbeleid van de Britten niet volgen, zo stelt een woordvoerder van EZ. Wel zal het ministerie zelf gaan investeren in de snelle Nederlandse Internet-2-toegang ofwel het Gigaport-project. Het gaat hier om een aanzienlijk bedrag van ‘enkele tientallen procenten’ van de geplande 250 miljoen gulden. Hoewel Nederland het Britse bod niet overtroeft, maakt minister Jorritsma volgens de woordvoerder van EZ met de investering in Internet-2 duidelijk hoezeer zij belang hecht aan een snelle verdere ontwikkeling van elektronische handel.
Wat het inkoopbeleid betreft, wijst de woordvoerder van EZ erop dat in Nederland overheidsdiensten decentraal bestellen, waardoor een algemene verplichting tot e-bestellen hem moeilijk te realiseren lijkt. De zegsman erkent wel dat de meeste overheidsdiensten al aangesloten zijn op Internet. Hij vreest voor de controle op een eventuele verplichting tot elektronisch bestellen, plus de verantwoordelijkheid voor de afhandeling. Minister Wijers’ ‘Actieplan voor de elektronische snelweg’ stelt uitdrukkelijk de voorbeeldwerking: ‘Een overheid die de toepassing van elektronisch zakendoen zelf in praktijk brengt, kan een aanzienlijke stimulans te weeg brengen.’
 

Meer over

E-commerce

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Data & AI

    Kort: OpenAI en AWS sluiten miljardendeal, Microsoft zet ai-hub op in VAE (en meer)

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs