Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Wetten Europese e-handel onder vuur

16 september 1999 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructure
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Het Europese bedrijfsleven trekt ten strijde tegen een Europees wetsontwerp dat het voor de klanten van e-handel mogelijk moet maken de leverancier aan te klagen in hun eigen land, en niet alleen in het vestigingsland van de leverancier.

De bedrijven stellen dat het voor een leverancier onmogelijk is, of ten minste enorm kostbaar, om zich in verschillende landen met uiteenlopende wetten juridisch te verweren tegen ontevreden klanten.
Een dergelijke Europese richtlijn zal volgens de Europese werkgeversorganisatie Unice de groei van Europese e-handel ernstig belemmeren. En dat terwijl hier juist sprake is van een ‘booming business’. Sommige schattingen gaan uit van een e-handelsmarkt die in 2003 meer dan een biljoen dollar waard is.
Behalve veel verzet van Europese bedrijven, dreigt door het wetsontwerp een handelsconflict met de Verenigde Staten. In Amerikaanse ogen druist de ontwerprichtlijn in tegen alle principes van een vrije markt.

Richtlijnen

Parallel aan het internationale verzet tegen de Europese richtlijn, heeft een groep van industriële zwaargewichten plannen ontvouwen voor internationale Internet- en e-handelsrichtlijnen. Het initiatief, waarbij onder andere America Online, Daimler/Chrysler, IBM, Time Warner en Toshiba zijn betrokken, richt zich op regels voor zaken als beveiliging, privacy, klantenbescherming, belastingheffing en aansprakelijkheid. Uiteindelijk zouden voor Internet aparte, algemeen geaccepteerde wetten en regels moeten gaan gelden, zo is de visie van de initiatiefnemers.
Analisten hebben het initiatief met de nodige scepsis ontvangen. Zij verwachten dat overheden en internationale handelsorganisaties nog lang niet rijp zijn voor internationale Internetwetgeving.  JBM

Meer over

E commerce platforms

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Fujifilm schroeft productie tapes fors op, Afas vernieuwt familiestatuut (en meer)

    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor Europese cloudaanbieders als T-Systems is het belangrijk keuzevrijheid te bieden”

    IT Strategy & Governance

    KPN ziet omzet stijgen, zakelijke markt keert terug naar groei

    Cloud & Infrastructure

    Nederlandse leger vervangt over twee jaar Palantir

    Architecture

    Schneider Electric deelt ontwerp prefab ai-fabriek

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs