Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Handelsmerk-houder krijgt vaak domein

07 september 2000 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De houder van het handelsmerk van een product of bedrijf blijkt in arbitragezaken meestal ook het recht te krijgen op de bijbehorende domeinnaam. In driekwart van de gevallen spreekt een arbitrage-instantie zich uit vóór de handelsmerk-houder.

De Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (Icann), die zich bezighoudt met de registratie van domeinnamen, heeft vorig jaar vier van dergelijke instanties aangewezen voor arbitragezaken betreffende het eigendomsrecht op domeinnamen. Deze vier instanties volgen daarbij de door de Icann vastgestelde Uniform Domain-name Dispute Resolution Policy (Udrp). Inmiddels hebben de vier instanties in ongeveer duizend zaken uitspraak gedaan en blijkt dat zij meestal de kant kiezen van de handelsmerk-houder.
Dat is niet zo vreemd als in ogenschouw wordt genomen dat bedrijven een dergelijke zaak meestal alleen aanhangig maken als min of meer vast staat dat de huidige domeinnaamhouder die naam alleen heeft laten registreren om hem later te verkopen aan het bedrijf dat dezelfde (product)naam voert. Het gaat dus in vrijwel alle gevallen om duidelijke zwartwit-zaken; de lastige ‘grijze’ zaken komen zelden bij de arbitrage-instanties terecht.
Vanwege een verloren arbitragezaak moest de Amerikaanse Virginia Comito de domeinnaam http://www.tonsil.com overdragen aan het Duitse chemieconcern Süd-Chemie, dat onder de naam Tonsil bleekmiddel op de markt brengt. David Sallen uit Boston moet afstand doen van de naam http://www.corinthians.com, omdat de voetbalclub uit Brazilië meer recht heeft op die naam. De World Wrestling Federation kreeg het recht op http://www.worldwrestlingfederation.com en actrice Julia Roberts mag voortaan beschikken over haar eigen http://www.juliaroberts.com. Het ligt ook voor de hand dat zangeres Madonna haar zaak wint over de rechten op http://www.madonna.com, maar niet iedere popartiest met een pseudoniem krijgt per definitie gelijk. De arbitrage-instantie oordeelde bijvoorbeeld dat het woord ‘sting’ té algemeen was om ex-Police-voorman Gordon Sumner (beter bekend als Sting) het recht te geven op http://www.sting.com.  JB

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Carrière

    Project architect Frank over IT bij UW...

    ‘De grootste uitdaging voor ons zit in hóé we de dingen doen.’ Frank is project architect en werkt aan het...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Zo krijgen we nooit Europese kampioenen’

    Cloud & Infrastructuur

    Digitale kloof: hoe bereik je 2,6 miljard mensen zonder internettoegang?

    Eugene Heijnen
    Cloud & Infrastructuur

    Belastingdienst migreert naar Microsoft 365 ondanks zorg over digitale autonomie 

    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia krijgt last van Amerikaanse exportrestricties

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Dreigement

    Data & AI

    SLTN slaat grote slag bij Belastingdienst

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs